Rēzeknes novada kolektīvi dodas uz dziesmu un deju svētkiem Rīgā

05.07.2010

Kultūra

Klāt X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas ir radošs, krāšņs, daudzveidīgs un prieka pilns pasākums visai valstij. Šodien ceļa somas kārto arī dalībnieki no Rēzeknes novada, lai jau rīt, 6.jūlijā, dotos uz Rīgu.

Jau parīt dalībniekiem sāksies aktīvs mēģinājumu laiks. Pirmā nopietnā uzstāšanās paredzēta Ilzeskalna „Draugu korim”, kas 7. jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā piedalīsies koru fināla konkursā. Mūsu novada koris atlases skatēs 5.-9.klašu grupā ir parādījis ļoti labu sniegumu.

Kopumā svētkos šonedēļ Rēzeknes novadu pārstāvēs 398 dalībnieki no trīs koriem, 16 tautas deju kolektīviem, divām folkloras kopām, pūtēju orķestra, vokālā ansambļa un diviem amatnieku kolektīviem.

Bez finansējuma, ko Rēzeknes novada pašvaldība piešķīra jaunu tautu tērpu iegādei, transporta, apsardzes un medicīnas izdevumu segšanai, bērni no pašvaldības budžeta līdzekļiem saņems arī kabatas naudu 5 latu apmērā katrs.