Rēzeknes novada kultūras namu vadītāji apspriež gaidāmās pasākumu sezonas aktualitātes

30.09.2014

Kultūra

Lai pārrunātu aktuālāko informāciju un ieskicētu nākamā gada pasākumu plānus, 30. septembrī Rēzeknes novada pašvaldībā kopā sanāca novada kultūras un tautas namu vadītāji. Tikšanās sākumā kultūras darbinieki tika iepazīstināti ar jaunpienācēju savā pulkā – Stoļerovas pagasta saietu nama vadītāju Dzintru Gribusti. Jaunā vadītāja pastāstīja, ka līdz šim strādājusi par skolotāju, tomēr kultūras joma viņai vienmēr esot bijusi tuva un ideju netrūkst, tāpēc Dzintra Gribuste ir apņēmības pilna atdzīvināt kultūras dzīvi Stoļerovas pagastā.
Sanāksmes laikā kultūras darbinieki vienojās, kur nākamgad norisināsies ilggadējie un skatītāju iemīļotie pasākumi. Jau tagad ikviens savā pasākumu kalendārā var atzīmēt, ka deju kolektīvu jautrais sadancis notiks 10. janvārī Nautrēnos, amatierteātru skeču parādē „Kaudzēm smieklu” norisināsies 13. februārī Strūžānos, savukārt vokālie ansambļi uz skati pulcēsies 28. februārī Feimaņos.
Viens no nākamā gada lielākajiem pasākumiem būs starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”, kas jūlija vidū vairāku dienu garumā notiks Rēzeknes pilsētā un novadā. Festivāla tēma būs veltīta kultūras mantojumam, aicinot tā dalībniekus daudzveidīgi vēstīt par savām tradīcijām. Uz festivālu sabrauks ap 20 ārzemju ansambļi, kā arī gandrīz 200 folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, etnogrāfiskie ansambļi un stāstnieki no Latvijas malu malām, tostarp arī 15 Rēzeknes novada kolektīvi.
Folkloras svētku laikā dziesmas un dejas skanēs teju visā Rēzeknes novadā, jo izbraukuma koncerti notiks Bērzgalē, Nautrēnos, Feimaņos, Lendžos, Vērēmos, Maltā un citos pagastos, savukārt festivāla dižkoncerts notiks 18. jūlijā Ančupānu kartodromā reizē ar ikgadējo Rēzeknes novada dienu, tāpēc paredzams, ka Rēzeknes novada diena 2015. gadā aizritēs ar īpaši piesātinātu folkloras „garšu”.
Kā pastāstīja Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, Rēzeknes novadā darbojas 104 pašdarbības kolektīvi, un ik gadu notiek vairāk nekā 500 dažādi pasākumi, līdz ar to kultūras un tautas namu vadītājiem darba netrūkst. Pagastos par kultūras dzīves norisēm rūpējas sava darba entuziasti, tāpēc droši var apgalvot, ka arī nākamgad kultūras dzīve Rēzeknes novadā būs piepildīta.
Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste