Rēzeknes novada LEGO robotiķi piedalās turnīrā Preiļos

Publicēts 28.01.2019

26. janvārī Preiļos notika LEGO robotikas turnīrs, uz kuru bija ieradušies 45 skolēni no Rēzeknes novada skolām. Turnīrā piedalījās 350 roboti no visas Latvijas, kā arī Lietuvas un Baltkrievijas. Preiļu LEGO robotikas turnīrs notika 12. Latvijas Robotikas čempionāta ietvaros, kas notiek 5 posmos visā Latvijā. Robotu sezona Latvijā ilgst no 2018. gada 15. decembra līdz 2019. gada 11. maijam, šajā laikā dodot iespēju skolēniem, studentiem un robotikas entuziastiem nodemonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes. Vadošie Latvijas robotikas čempionātu organizētāji no Transporta un sakaru institūta, Preiļu Robotikas Kluba, Siguldas novada Jaunrades centra, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Rīgas Tehniskā universitātes un Robotu Skolas ir apvienojuši savus spēkus, lai Latvijas Robotikas čempionātu pirmo reizi organizētu vairākos posmos, sezonas uzvarētāju nosakot kopvērtējumā.

Turnīrs norit sekojošās robotu disciplīnās – Mini Sumo, iRobot Sumo, Lego Sumo, Līnijsekotāji, Lego Līnijsekotāji, Folkrace, Lego Folkrace, Freestyle, Līnijlabirints, Lego Līnijlabirints, Vex, Makeblock, Pilotējamie Droni. Lai veicinātu jaunu robotikas prasmju apgūšanu, notiks arī paraugdemonstrējumi Mega Sumo, Micro Sumo un Nano Sumo robotu kategorijās, kurās Latvijas dalībnieki ir ieguvuši visaugstākās vietas starptautiskās sacensībās.

Rēzeknes novadā LEGO robotikas pulciņi darbojas Maltas, Kaunatas un Nautrēnu vidusskolā, Gaigalavas un Jaunstrūžanu pamatskolā. Katrā no skolām ir vairāki LEGO robotikas komplekti, kas iegādāti gan projektu ietvaros, gan ar pašvaldības finansējumu. Maltas vidusskolā LEGO robotikas pulciņu apmeklē 22 skolēni, Kaunata- 16 skolēni, Gaigalavas pamatskolā- 8 bērni, Jaunstrūžānu pamatskolā – 12 skolēni, bet Nautrēnu vidusskolā- 14 skolēni. Skolēni regulāri piedalās dažādos turnīros, pērnā gada decembrī viņi pārstāvēja novadu turnīrā Rīgā, savukārt šogad LEGO robotikas turnīru sērija aizsākusies Preiļos, februārī turpināsies Siguldā, bet aprīlī Latvijas LEGO robotiķi tiksies Maltā. Tāpat kā pērn, Rēzeknes novada robotikas entuziasti rīkos novada mēroga LEGO robotikas turnīru, kas notiks 23. martā Jaunstrūžanu pamatskolā.

Diānas Seleckas teksts un foto

lego4 lego5 lego3 lego7 lego8lego2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0