Rēzeknes novada mākslinieku izstāde priecē Reģionu komitejas apmeklētājus Briselē

Publicēts 21.04.2015
Foto: Agita Kaupuža

Līdz 30. aprīlim Briselē, Reģionu komitejas ēkā var apskatīt izstādi „Māla, uguns un dabas radītie brīnumi”, kurā vienkopus savijušies trīs mākslas veidi – Ušpeļu dzimtas keramika, Vēsmas Ušpeles gleznas un fotokluba „ARTērija” fotogrāfijas. Izstādi rīko Latvijas delegācija un Reģionu komiteja ar mērķi plašāk iepazīstināt ar šī brīža Eiropas Savienības prezidentvalsts – Latvijas – kultūru un tradīcijām.

Izstādes atklāšana notika 16. aprīlī, uzreiz pēc Reģionu komitejas plenārsesijas, tāpēc Latgales māla vienreizējo krāšņumu un pievilcību varēja novērtēt plašs interesentu loks: gandrīz 350 Reģionu komitejas dalībnieki no visām 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm, Eiropas Parlamenta deputāti, vairāku valstu pastāvīgie pārstāvji Eiropas Savienībā, kā arī aptuveni 20 žurnālisti no dažādiem Latvijas reģioniem, kuri tika uzaicināti atspoguļot Reģionu komitejas plenārsesiju un Latvijas delegācijas darbību tās ietvaros.

Izstādi atklāja Reģionu komitejas prezidents Markku Markkula, norādot, ka Latvijas tradicionālā kultūra ir kā dārgakmens, kura krāšņumu un daudzveidību tagad varēs novērtēt vēl vairāk cilvēku: „Pateicoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, Latvijas vārdu dzirdam bieži – lielākoties tas bija saistīts ar dažādiem politiskiem jautājumiem, taču tagad visai Eiropai ir iemesls runāt arī par Latvijas mākslinieku radītajām kultūras bagātībām.” Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā Ilze Juhansone uzsvēra, ka tieši kutūra ir joma, kurā varam būt visvairāk lepni par mūsu tautiešu sasniegumiem un panākumiem. „Turklāt izstāde ir ne vien mākslinieciski augstvērtīga, bet arī dod iespēju citu valstu iedzīvotājiem labāk izprast podnieku dzīvi un darbu Rēzeknes novadā, Latgalē un Latvijā.”

Izstādi atzinīgi novērtēja arī apmeklētāji. Evija Samsonova, kura Eiropas Parlamentā strādā par lingvisti un juristi, atzina, ka redzētais viņu ir uzrunājis: „Izstāde bija ļoti bagātīga – skaistas un Latgales noskaņu pilnas fotogrāfijas, īsti un pamatīgi Latgales keramikas izstrādājumi un filmas ar krāšņiem Latvijas dabas skatiem un cilvēkiem. Man ļoti patika un biju priecīga, ka to īpašo Latgales sajūtu var atvest arī uz Briseli.”

Izstādes tapšanu atbalstīja Ārlietu ministrija, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Republikas Pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā, Eiropas Reģionu komiteja un Rēzeknes novada pašvaldība. Interesentiem, kuri vēlas apmeklēt izstādi, lūgums iepriekš sazināties ar izstādes rīkotāju Intu Rimšāni, rakstot uz e-pastu: Inta.Rimsane@lps.lv

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: Eduards Medvedevs

DSC_0087_2 DSC_0065_1DSC_0094_3 DSC_0084_2 DSC_0085_3  DSC_0089_3DSC_0092_3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0