Noteikta kārtība, kādā izsniedz pašvaldības atļauju darbiem pašvaldības autoceļa aizsargjoslā

Rēzeknes novada domes sēdē 2016. gada 15. septembrī tika pieņemti pašvaldības noteikumi Nr.22 “Kārtība, kādā tiek izsniegta Rēzeknes novada pašvaldības atļauja darbiem pašvaldības autoceļa aizsargjoslā”. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek izsniegta Rēzeknes novada pašvaldības atļauja būvniecībai, derīgo izrakteņu ieguves darbiem, grunts rakšanas un pārvietošanas darbiem pašvaldības autoceļa aizsargjoslā.
Pašvaldības atļauju būvniecībai, derīgo izrakteņu ieguves darbiem, grunts rakšanas un pārvietošanas darbiem pašvaldības autoceļa aizsargjoslā izsniedz Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas komunālinženieris. Lai saņemtu atļauju, pašvaldībā jāiesniedz šādi dokumenti:
1) iesniegums darbu veikšanai pašvaldības autoceļa aizsargjoslā (pielikumā);
2) zemes robežu plāna kopija, uzrādot plāna oriģinālu;
3) plānotās apbūves izvietojuma shēma, norādot apbūves platību un augstumu, vai plānoto darbu skice, kura izstrādāta uz topogrāfiskā vai zemes robežu plāna pamata;
4) rakstisks saskaņojums ar zemes īpašnieku, ja atļaujas pieprasītājs nav zemes īpašnieks.
Attīstības plānošanas nodaļas speciālists izvērtē iesniegumā norādīto darbu pašvaldības autoceļa aizsargjoslā atbilstību Rēzeknes novada teritorijas plānojumam un pašvaldības ilgtermiņa attīstības plāniem, un sniedz atzinumu komunālinženierim. Sadarbībā ar attiecīgās pagasta pārvaldes ceļu speciālistu komunālinženieris izvērtē iesniegumā paredzēto darbu pašvaldības autoceļa aizsargjoslā ietekmi uz autoceļa pārredzamību, ekspluatāciju un satiksmes drošību.
Atļauja tiek izsniegta, ja iesniegumā norādītie darbi pašvaldības autoceļa aizsargjoslā atbilst Rēzeknes novada teritorijas plānojumam, pašvaldības ilgtermiņa attīstības plāniem un neietekmē autoceļa pārredzamību, ekspluatāciju un satiksmes drošību (pielikumā).
Ja nepieciešams atļaujai tiek pievienoti tehniskie noteikumi, kuros tiek ietverti nosacījumi darbu veikšanai pašvaldības autoceļa aizsargjoslā.
Pašvaldības atļauja būvniecībai, derīgo izrakteņu ieguves darbiem, grunts rakšanas un pārvietošanas darbiem pašvaldības autoceļa aizsargjoslā netiek izsniegta, ja:
1) iesniegumā norādītie darbi pašvaldības autoceļa aizsargjoslā neatbilst Rēzeknes novada teritorijas plānojumam un pašvaldības ilgtermiņa attīstības plāniem;
2) darbi pašvaldības autoceļa aizsargjoslā negatīvi ietekmē autoceļa pārredzamību un ekspluatāciju vai apdraud satiksmes drošību;
3) apbūve paredzēta tuvāk par 3 (trīs) metriem no ceļa nodalījuma joslas vasarnīcu un dārzkopības kooperatīvu apbūves teritorijā (DzS2) vai tuvāk par 6 (sešiem) metriem no ceļa nodalījuma joslas citās apbūves teritorijās;
4) apbūve paredzēta tuvāk par iedibināto būvlaidi esošās apbūves gadījumā.
Atļauja vai motivēts atteikums tiek izsniegts 10 (desmit) darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas. Atļaujas tiek reģistrētas.
Ja atļaujas saņēmējs neievēro normatīvo aktu prasības vai pašvaldības nosacījumus darbu veikšanai pašvaldības autoceļa aizsargjoslā, pašvaldībai ir tiesības pārtraukt darbus un/vai anulēt atļauju.
Izsniegtā pašvaldības atļauja kopā ar tehniskajiem noteikumiem ir derīga ne ilgāk par 1 (vienu) gadu no atļaujas izsniegšanas dienas.
Noteikumi Nr.22