Rēzeknes novadā notika civilās aizsardzības mācības

13. un 14.septembrī Rēzeknes novadā notika plašas civilās aizsardzības mācības, kuru laikā glābšanas dienesti, tostarp, Valsts Policija, Nacionālie bruņotie spēki, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamā medicīniskā palīdzība, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvalde, Valsts vides dienests un citi atbildīgie dienesti pārbaudīja savas zināšanas un uzlaboja praktiskās iemaņas nelaimes gadījumu seku novēršanā. Pirmajā mācību dienā, 13.septembrī, Lendžu pagastā tika izspēlēts scenārijs, ka pagastā noticis plaša mēroga ceļu satiksmes negadījums ar iespējamu ķīmisko vielu noplūdi, savukārt Ozolmuižas pagastā atbildīgajiem dienestiem bija iespēja pārbaudīt savas spējas tikt galā ar autoavārijas sekām – sešu cietušo glābšanu, no kuriem viens bija iespiests mašīnā, tāpēc nācās pielietot ugunsdzēsēju speciālo tehniku.

14.septembrī Griškānu un Vērēmu pagasta mežos notika ugunsgrēka dzēšana, kā arī pazudušu cilvēka meklēšanas darbi. Viens no mācību organizatoriem, Ugunsdrošības un Civilās aizsardzības koledžas lektors Aleksandrs Strods pastāstīja, ka šīs mācības bija vienas no pirmajām Latvijā, ko organizēja pašvaldība: „Parasti mācībās trenējas operatīvie dienesti, taču šoreiz mācībās piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisija, kas kopā ar attiecīgajiem dienestiem trenējās risināt krīzes situāciju.” Apkopojot mācību rezultātus, Rēzeknes novada pašvaldības komunālinženieris Alberts Kindzulis norāda, ka tā esot bijusi laba prakse, kā uzlabot zināšanas, lai reālā krīzes situācijā seku likvidēšanu izdotos veikt pēc iespējas īsākā laika posmā ar minimāliem zaudējumiem.