Rēzeknes novadā notika mūziķes Aijas Eriņas piemiņas konkurss “Nūdreb sirds…”

Publicēts 16.05.2019

Aija Eriņa nodzīvoja spilgtu, radošu, bet diemžēl pārāk īsu mūžu. Šogad 12. maijā viņa būtu svinējusi 34. dzimšanas dienu. Godinot Aijas mūžu un piemiņu, viņas tuvinieki, draugi, kolēģi organizēja jauno talantu konkursu, kura mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu vokālo, māksliniecisko un literāro spēju attīstību. Konkurss notika 12. maijā Gaigalavas kultūras namā.

Konkursā piedalījās pārsteidzoši kupls dalībnieku pulks. Dziedātāji un oriģināldziesmu autori bija ieradušies gan no Rēzeknes novada Dricāniem, Nagļiem, Kaunatas un Strūžāniem, gan no Trikātas, Smiltenes, Galēniem, Bērzpils, Salas, Daugavpils, Varakļāniem, Rēzeknes un Preiļiem.

Dalībnieki izpildīja divas dziesmas – tautasdziesmu un brīvas izvēles skaņdarbu, bet dziesmu autori – savu oriģināldziesmu. Žūrija, izvērtējot katra dalībnieka sniegumu, sadalīja vietas.

” Cālīšu”grupa (4 – 8 gadi) – 5 dalībnieki, 1. vieta Laumai Valeskalnei (Salas vidusskola), 2. vieta Arnitai Mazurei (Strūžāni); 3. vieta Evelīnai Veļičko (Dricāni).

“Cīrulīšu” grupa (9 – 13 gadi) – 10 dalībnieki,1. vieta Laimai Loretai Treikulei (Dricāni); 2. vieta Dārtai Ukrinai (Salas vidusskola), 3. vieta Gintam Čivčam (Bērzpils) .

“Lakstīgalu”grupa (14 -19 gadi) – 4 dalībnieki, 1. vieta Ievai Sutinai (Kaunata), 2. vieta Elīnai Spridzānei (Nagļi), 3. vieta Ralfam Boktam (Dricāni).

Oriģināldziesmas – 4 dalībnieki, 1. vieta Dionai Liepiņai (Rēzekne); 2. vieta Līgai Ostapko ( Daugavpils), 3. vieta Beātei Velpei ( Smiltene).

Galvenās godalgas – ieraksta iespējas profesionālā mūzikas studijā – ieguva Ralfs Bokta, Ieva Sutina, Līga Ostapko un Diona Liepiņa.

Salas vidusskolas mūzikas skolotāja Ilze Gaidele saņēma Andra Baltača specbalvu par ieguldīto darbu dalībnieku sagatavošanā konkursam.

Literārajā konkursā savus radošos darbus par tēmu “Mana Latvija” bija iesnieguši 15 dalībnieki no Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolas un Aglonas vidusskolas. Augstkalnes jaunie literāti konkursa norises dienā devās konkursa organizētāju apmaksātā ekskursijā uz Latgali, noklausījās vokālistu sniegumu Gaigalavas kultūras namā un saņēma pateicības rakstus.

Konkursa organizētāji cer, ka Aijas Eriņas piemiņas konkurss kļūs par tradicionālu kultūras notikumu, kas ik pēc diviem gadiem bagātinās Latvijas kultūras dzīvi.

Pateicamies par finansiālu atbalstu Rēzeknes novada pašvaldībai, Eriņu ģimenes uzņēmumiem “Pumpuri” un “Augstkalnes”. Paldies par veiksmīgu sadarbību Gaigalavas kultūras nama vadītājai Valentīnai Deksnei un pasākuma vadītājai Agnesi Eriņai.

Ināra Orlova,
Dricānu kultūras biedrības “Auseklis” vadītāja

IMG_7942IMG_7935Apbalvoshana5_DSC0304_DSC0239_DSC0176_DSC0148_DSC0115_DSC0098_DSC0095_DSC0086_DSC0385

logo kkf

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0