Rēzeknes novadā notiks tautsaimniecības forums „Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija”

21. janvārī Rīgā, Latvijas Universitātes Dabas mājā notika darba grupas sanāksme, kurā piedalījās tautsaimniecības foruma „Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija” organizatori.
6. martā AS „Latvijas Finieris” rūpnīcā RSEZ SIA „Verems” (Lejas Ančupāni, Vērēmu pagasts, Rēzeknes novads) notiks biedrības „Latvijas Formula 2050” sadarbībā ar Latvijas Universitāti, AS „Latvijas Finieris”, Zemkopības ministriju, Rēzeknes novada domi, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, Pārresoru koordinācijas centru organizētais tautsaimniecības forums „Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija”.
AS „Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis norāda, ka Latgales reģiona izaugsmei ir labas iespējas, taču, lai tās veicinātu, dažādām institūcijām jāiegulda kopīgs darbs. Šī foruma mērķis ir analizēt iniciatīvas, kuras būtu veicamas tuvākajā laikā.
Forumā „Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija” uzstāsies dažādu jomu pārstāvji, kuri akcentēs reģionam būtiskos problēmjautājumus un iespējamos risinājumus. Klātesošos uzrunās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas exrektors, profesors, 13. Saeimas deputāts Edmunds Teirumnieks un RTA rektore, profesore Iveta Mietule. Piedalīsies RTA doktoranti un studenti.
Plānots, ka pasākumu apmeklēs akadēmisko un pētniecības institūciju vadītāji, 13. Saeimas deputāti, nozaru ministriju vadītāji, pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, viņu vidū arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, biedrības „Latvijas Formula 2050” valdes locekle Laimdota Straujuma, „Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks u.c.
Foruma paneļdiskusijas „Latgales biznesa attīstības formula” un „Tuvāko mēnešu, gadu izaicinājumi un risinājumi Latgales ekonomikai” vadīs AS „SEB banka” valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere un biedrības „Latvijas Formula 2050” valdes loceklis, Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš, un tajās piedalīsies augsta līmeņa eksperti.
Foruma tiešraidi nodrošinās LMT Straume. Attālināti tā norisi interesenti varēs vērot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapā www.rta.lv un Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapā www.rezeknesnovads.lv.
RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa
M. Justa foto