Rēzeknes novada pašvaldībā apskatāma fotoizstāde “Atklāsme”

05.09.2016

Kultūra

Rēzeknes novada pašvaldības foajē no 5. līdz 19. septembrim apskatāma „LeonFoto fotoskolas Austrumlatvijā” mācību programmas „Fotoglezniecība” absolventu Agneses Kalvītes, Danas Gricikas un kursa pasniedzēja Leonīda Važnā fotogrāfiju kopizstāde „Atklāsme”.

Fotoizstādes „Atklāsme” darbi ir veidoti kā digitālā fotoattēla un zīmējuma sintēze, šo tehnoloģiju var nosaukt „Fotoglezniecība”. Digitālais fotogrāfiskais attēls tiek apvienots ar faktūrām, kuras ir veidotas analogā veidā, uz papīra vai uz kāda cita materiāla. Veidojot gleznieciskās faktūras, tiek pielietoti mākslinieciskie paņēmieni, izmantojot akvareli vai citu zīmēšanas tehniku ar turpmāko attēla pēcapstrādi grafiskajā redaktorā.

Mācību programma „Fotoglezniecība” ir viena no vairākām „LeonFoto fotoskolas Austrumlatvijā” mācību programmām, kas ir modernās fotomākslas virziens.

Izstādes kurators: L. Važnais – fotogrāfs, fotogrāfijas pasniedzējs, «LeonFoto fotoskolas Austrumlatvijā” dibinātājs un vadītājs (Rēzeknē).

Fotoskolas mājas lapa