Rēzeknes novada pašvaldība – otra aktīvākā e-paraksta lietotāja

Publicēts 16.02.2017
Madaras Bērtiņas foto

Februāra sākumā Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmē tika sveiktas pašvaldības, kas 2016. gadā visaktīvāk izmantojušas e-parakstu. Latvijas Valsts radio un televīzijas centra rīkotajā e-parakstīšanās čempionātā uzvaras laurus plūca Rīgas pilsētas dome, savukārt godpilnajā 2. vietā ir ierindojusies Rēzeknes novada pašvaldība. Kā atzīmēja konkursa organizatori, Rēzeknes novada pašvaldības darbinieki pērn e-parakstu lietojuši par nepilniem 50% biežāk nekā gadu iepriekš.

Lai gan vērojams būtisks e-paraksta lietošanas reižu skaita pieaugums visās Latvijas pašvaldībās, tomēr 2016. gadā no pašvaldībām nākuši vien 6,2 procenti no kopējā e-paraksta lietošanas reižu skaita valstī, tāpēc Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs uzskata, ka šāds apbalvojums kā uzmundrinājums pašvaldībām ir ļoti nepieciešams.

Kopumā 2016. gadā e-paraksts lietots 4,1 miljonu reižu, kas ir par nepilnu miljonu vairāk nekā gadu iepriekš. Salīdzinot ar 2015. gadu, e-paraksta lietošanas reižu skaits pieaudzis gandrīz par 30%, bet salīdzinot ar 2014. gadu – par 80%. Starp e-paraksta nesējiem lietošanas skaita ziņā vēl arvien populārākā ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centra izsniegtā e-paraksta viedkarte, tai seko virtuālais e-paraksts un e-paraksts e-identifikācijas (ID) kartē.

Aktīvāko e-paraksta lietotāju pašvaldību TOP 10 2016. gadā

  1. Rīgas pilsētas dome
  2. Rēzeknes novada pašvaldība
  3. Ventspils novada pašvaldība
  4. Tukuma novada dome
  5. Bauskas novada administrācija
  6. Ķekavas novada pašvaldība
  7. Jelgavas novada pašvaldība
  8. Daugavpils pilsētas dome
  9. Talsu novada pašvaldība
  10. Salacgrīvas novada dome