Rēzeknes novada pašvaldība sniedz atbalstu uzņēmējiem ārkārtas situācijā

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējas situācijas izsludināšanu”, līdz 2020. gada 27. maijam ir saņemti 15 iesniegumi no komersantiem un pašnodarbinātām personām par telpu nomas maksas nepiemērošanu vai samazinājumu uz ārkārtējās situācijas laiku.
Ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja 2020. gada 3. aprīļa rīkojumu Nr.3.6/114 un 2020. gada 16. aprīļa rīkojumu Nr.3.6/126 telpu nomas maksas nepiemērošanas izvērtēšanai tika izveidota speciāla komisija.
No komisijā izskatītajiem 15 iesniegumiem, pamatojoties uz likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 13. pantu, Latvijas Republikas Ministru kabineta 2020. gada 2. aprīļa noteikumiem Nr.180 „Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar COVID-19 izplatību” un Rēzeknes novada domes 2020. gada 2. aprīļa lēmumu “Par telpu nomas maksas nepiemērošanu komersantiem uz ārkārtējas situācijas laiku”, pozitīvs lēmums par telpu nomas maksas atbrīvojuma un samazinājuma piemērošanu uz ārkārtējās situācijas laiku pieņemts četros gadījumos. Atbrīvoti no telpu nomas maksas uz ārkārtējās situācijas laiku, saistībā ar Covid-19 izplatību, ir IK „Kuzņecovu porcelāna fabrika” un saimnieciskās darbības veicēja Aļona Antončika. Telpu nomas maksas samazinājums 45,9% apmērā uz ārkārtējās situācijas laiku no 2020. gada 1. aprīļa ir piemērots SIA “Rikavas ozoliņi” un telpu nomas maksas samazinājums 58,88% apmērā uz ārkārtējās situācijas laiku no 2020. gada 1. aprīļa ir piemērots IK “Rasma Ģērmane”.
Silvija Ančikovska,
Rēzeknes novada pašvaldības Finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītāja