Rēzeknes novada pašvaldībā uz pirmo sēdi pulcējās pastāvīgo komiteju dalībnieki

Pirmdien, 17.jūnijā, Rēzeknes novada pašvaldībā notika jaunievēlētā sasaukuma pirmās komiteju sēdes. Finanšu pastāvīgajā komitejā strādās Monvīds Švarcs, Vilis Deksnis, Guntis Rasims, Elvīra Pizāne, Pēteris Karacejevs, Kaspars Melnis, Jānis Macāns un Igors Kolosovs. Kā nosaka pašvaldības nolikums, Finanšu pastāvīgo komiteju vadīs domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, savukārt priekšsēdētāja prombūtnes gadījumā viņa vietā stāsies priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne. Jau pirmajā sēdē deputātu darba kārtībā bija vairāki desmiti jautājumu, tostarp par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu un zemes nomas līgumiem, kā arī par finanšu līdzekļu piešķiršanu Ls 7694,66 apmērā Kaunatas Brāļu kapu bruģakmens vienkāršotajai renovācijai.

Kā nosaka pašvaldības nolikums, Teritoriālo pastāvīgo komiteju vadīs priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne. Par komitejas priekšsēdētājas vietnieku pirmajā sēdē tika ievēlēts Aivars Buharins. Komitejā darbosies arī Rita Žurzdina, Anita Žogota, Vinera Dimpere un Juris Runčs, Pēteris Stanka un Tatjana Kubecka. Pirmajā sēdē tika skatīts un tālāk uz domes sēdi virzīts jautājums par aukstā ūdens piegādes un notekūdeņu attīrīšanas tarifa apstiprināšanu Kantinieku pagastā Ls 2,24 apmērā no viena cilvēka vai Ls 0,56 par vienu kubikmetru aukstā ūdens un Ls 2,72 apmērā no cilvēka vai Ls 0,68 par vienu kubikmetru notekūdeņu attīrīšanas.

Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgajā komitejā par priekšsēdētāju tika ievēlēts Imants Skudra, savukārt par vietnieku priekšsēdētāja prombūtnes gadījumā – Kaspars Melnis. Komitejā strādās arī Pēteris Karacejevs, Natālija Stafecka, Vilis Deksnis, Guntis Rasims, Juris Runčs un Igors Kolosovs. Pirmajā sēdē komiteja skatīja 26 jautājumus, tostarp par Rēzeknes novada teritorijas plānojuma 2013.-2014.gadam un Vides pārskata galīgās redakcijas apstiprināšanu, jautājumu par grozījumiem Rēzeknes novada domes 2012.gada 17.maija lēmumā par tehniski ekonomiskā pamatojuma apstiprināšanu un par saistībām ūdenssaimniecības attīstības investīciju projekta īstenošanai Silmalas pagasta Štikānu un Kruķu ciemos, kā arī tika skatīti vairāki jautājumi par zemes lietām.

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgajā komitejā par vadītāju turpmāk strādās Anita Žogota, savukārt par vietnieku tika ievēlēts Vilis Deksnis. Komitejā darbosies arī Vinera Dimpere, Natālija Stafecka, Aivars Buharins, Rita Žurzdina, Pēteris Stanka un Igors Kolosovs.

Sociālo un veselības aizsardzības jautājumu pastāvīgajā komitejā par vadītāju tika ievēlēta Rita Žurzdina, savukārt par vietnieci – Vinera Dimpere. Komitejā darbosies arī Natālija Stafecka, Pēteris Karacejevs, Anita Žogota, Guntis Rasims, Jānis Macāns un Tatjana Kubecka. Pirmajā komitejas sēdē tika izskatīti vairāki jautājumi par dzīvojamo telpu īres līgumu pagarināšanu vai izbeigšanu Rēzeknes novada pagastos.

Visi komitejās izskatīties jautājumi tālāk tika virzīti uz domes sēdi 20.jūnijā. Turpmāk komiteju sēdes notiks katru otro ceturtdienu.