Rēzeknes novada pašvaldības Būvvalde veic būvniecības kontroli novada teritorijā

Lai uzraudzītu būvniecības procesu un tā atbilstību Būvniecības likuma, kā arī citu būvniecību regulējošo normatīvo aktu prasībām, Rēzeknes novada pašvaldības Būvvalde, atbilstoši savai kompetencei, turpina veikt būvniecības kontroli Rēzeknes novada teritorijā, izmantojot Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ortofotokartes.

Ja, apskatot ortofotokartes, Būvvalde konstatē, ka uz zemesgabala ir uzbūvētas ēkas, kas nav reģistrētas Zemesgrāmatā, tiek izsūtīta vēstule ar aicinājumu noteiktā termiņā iesniegt vai uzrādīt Būvvaldē (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 81, (pasta ēkā), 3. stāvā, 301. un 302. kabinetā) būvprojektu/tehnisko projektu, būvatļauju vai aktu par būvju nodošanu ekspluatācijā, kas apliecina būvniecības likumību. Ja norādītajā termiņā netiks iesniegta pieprasītā būvniecības dokumentācija, būvinspektors veiks zemesgabala apsekošanu, sastādot Atzinumu par būves pārbaudi. Pēc Atzinuma izskatīšanas Būvvalde var pieņemt lēmumu: 1) par iepriekšējā stāvokļa atjaunošanu, ja konkrētā objekta būvniecību attiecīgajā teritorijā nepieļauj normatīvie akti vai būvdarbi uzsākti pirms atzīmes izdarīšanas būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi — neatkarīgi no apstākļiem, kādēļ attiecīgā darbība nav tikusi veikta; 2) par atļauju veikt būvniecību pēc būvniecību regulējošu normatīvo aktu prasību izpildes, bet gadījumos, kad patvaļīgas būvniecības rezultātā nodarīts kaitējums videi, — arī pēc tā novēršanas vides un dabas aizsardzību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Ja lēmums par atļauju veikt būvniecību būvvaldes noteiktajā termiņā netiek izpildīts, būvvalde var lemt par iepriekšējā stāvokļa atjaunošanu.

Jāatgādina, ka normatīvie akti paredz, ka jebkuri būvdarbi ir jāsaskaņo pašvaldības Būvvaldē, tāpēc iedzīvotāji aicināti vērsties jau būvniecības plānošanas stadijā saņemt konsultācijas un iesniegt būvniecības ieceres akceptēšanai.

Būvvaldes vadītāja Inga Aleksandroviča