Rēzeknes novada pašvaldības foajē – dabas fotogrāfa Andra Eglīša izstāde

Publicēts 09.02.2018

Līdz 16. februārim Rēzeknes novada pašvaldības foajē apskatāma Rāznas dabas parka desmitgadei veltīta izstāde. Lielformāta darbu autors ir fotogrāfs Andris Eglītis. Savos darbos viņš ir atspoguļojis Rāznas Nacionālā parka dabas un ainaviskās vērtības, vairākas no tām izceļot tuvplānos. Izstāde veidota multisektorālā projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” aktivitātes „Rāznas Nacionālā parka dabas vērtībām un parka 10 gadu jubilejai veltītā izstāde” ietvaros. Projekts veltīts Latvijas simtgadei un īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Jau vairāk kā 10 gadus Rēzeknes novada pašvaldībā izveidojusies lieliska tradīcija izvietot novada domes foajē izstādes. Notikušas gan vietējo, gan citu novadu mākslinieku gleznu un fotoizstādes. Sadarbība ir izdevīga gan māksliniekiem, kuri var savus darbus parādīt plašākai sabiedrībai, cilvēkiem, kuri ikdienā nespēj izbrīvēt laiku muzeju un izstāžu zāļu apmeklējumam, gan novada pašvaldībai, kuras telpās vienmēr apskatāmi jauni un interesanti darbi.

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne jau ilgstoši organizē šādas izstādes, un tās ir visai pieprasītas: ”Novada pašvaldības foajē ir ļoti labi piemērotas šādu izstāžu organizēšanai, tās ir plašas, dienā ir lielisks dabiskais apgaismojums, bet naktī tā ir vienīgā vieta, kur mākslas darbus redz pat no ārpuses.”

Izstādes priecē ne vien pašvaldības apmeklētājus, bet arī tās darbiniekus. Izglītības pārvaldes metodiķe Biruta Rīvāne stāsta, ka izstāžu darbu apskate vienmēr sniedz pozitīvas emocijas: ”Kad nāku uz darbu, vienmēr veltu īsu mirkli, lai ielūkotos izstādē. Tas mani priecē visu dienu, jo izstādītie darbi ir ļoti jauki un ir labs iespaids visai darba dienai.”

Nākamā būs Latgales mākslas un amatniecības centra vadītājas gleznotājas Ilzes Griezānes izstāde, kas būs apskatāma no 19. februāra.

Diāna Selecka

DSC_0002DSC_0003

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0