Rēzeknes novada pašvaldības foajē — fotogrāfa Leonīda Važnā foto izstāde „Latgales piktoreālisms”

12.01.2016

Kultūra

Rēzeknes novada pašvaldības foajē no 12. janvāra līdz 5. februārim apskatāma fotogrāfa Leonīda Važnā foto izstāde „Latgales piktoreālisms”.  Izstādē ietverti autora retrospektīvie darbi, kas ir veidoti piktoreālās fotogrāfijas žanrā, kas raksturojas ar gleznieciskumu, romantismu, sižeta stāsta nepabeigtību, tas ir viens no klasiskās fotogrāfijas paveidiem.
Projekta pamatā ir vizualitātes pētniecība, izmantojot īpašus - „mīkstos” objektīvus, kas veido neasu attēlu, kura rezultātā arī veidojas piktoreālais attēls, kam piemīt gleznieciskuma īpašības.
Šoreiz projekta pamatā ir darbi kas veidoti izmantojot vēl ar analogo fotogrāfijas tehnoloģiju (2000 – 2004.g).
Attēlu vizuālie tēli ir veidoti tikai ar gaismas un optikas līdzdalību, grafiskais redaktors ir izmantots tikai krāsas un gaišuma korekcijās, kā arī sīku vizuālo defektu novēršanai.
Piktoreālai fotogrāfijai autors ir pievērsies un to pētījis, rakstot zinātnisko bakalaura darbu Eiropas Humanitārajā Universitātē Viļņā, “Piktoreāla fotogrāfija kā asociatīvas fotogrāfijas pamats” (2008.g. – 2012.g.). Diemžēl šis mākslas fotogrāfijas veids ir nepamatoti aizmirsts, tāpēc šī izstāde ir uzdrīkstēšanās parādīt vienu no aizejošiem klasiskās mākslas fotogrāfijas paveidiem.
Leonīds Važnais – fotogrāfs, fotogrāfijas pasniedzējs, «LeonFoto» fotoskolas Austrumlatvijā dibinātājs un vadītājs (Rēzeknē).
Iemīļotākais virziens fotogrāfijā – piktoreālisms un asociatīvā fotogrāfija, autora labākie darbi ir veidoti tieši šajā žanrā.
Autora mājas lapa: www.leonfoto.blogspot.com