Rēzeknes novada pašvaldības foajē skatāma izstāde “Novadnieki”

21.07.2016

Kultūra

Rēzeknes novada lielākā bagātība ir daudzpusīgi, strādīgi un talantīgi cilvēki. Apliecinot cieņu un lepnumu par novada iedzīvotājiem, tapusi fotoizstāde “Novadnieki”, kurā apskatāmi gandrīz 30 lielu un mazu Rēzeknes novada iedzīvotāju portreti. Klātesot izstādes varoņiem, 21. jūlijā Rēzeknes novada pašvaldības 1. stāva foajē notika fotoizstādes atklāšana.

“Fotogrāfija ir laikmeta liecība, kura gadu gaitā paliek arvien vērtīgāka, piemēram, pēc ilgāka laika, kad fotogrāfijas skatīs mūsu mazbērni un mazmazbērni, viņu acīs šiem darbiem būs pavisam cita vērtība un nozīme,” atzina Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Laika ietekmi uz fotogrāfiju apstiprināja arī viens no izstādes varoņiem, Bērzgales, Stiglavas un Sarkaņu draudžu prāvests Andris Jonāns, atklājot, ka līdzīga fotogrāfija, kāda apskatāma šajā izstādē, Sarkaņu baznīcā tika uzņemta arī pagājušā gadsimta 90to gadu sākumā, tāpēc šobrīd īpaši interesanti esot salīdzināt fototehnoloģiju straujo attīstību.

Izteiksmīgie fotoizstādes darbi tapuši pagājušā gada pavasarī, kad Rēzeknes novada Nautrēnu, Ilzeskalna, Lendžu un Bērzgales pagastā norisinājās unikāls fotoplenērs par godu fotogrāfijas klasiķim, Rēzeknes novadā dzimušajam fotogrāfam Jānim Gleizdam. Ap sešdesmit fotogrāfiem no visas Latvijas tā bija lieliska iespēja apliecināt savu talantu, iemūžinot vietējos cilvēkus, ēkas, latgaliskās tradīcijas, dabas bagātības un notikumus. Noslēdzoties fotoplenēram, tapušas vairāk nekā 6200 fotogrāfijas, no kurām daļu bija iespējams apskatīt jau pagājušogad izstādēs pagastu pārvaldēs un novada pašvaldībā. Tā kā foto klāsts ir ļoti bagātīgs, tematiskās izstādes tiks rīkotas arī turpmāk.

Ikviens interesents izstādi var apskatīt līdz pat 19. augustam Rēzeknes novada pašvaldībā (Atbrīvošanas aleja 95A, Rēzeknē).

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pateicas par dalību izstādē Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītājai Līvijai Plavinskai Izstādē iemūžināta Ilzeskalna pagasta pārvaldes vadītāja Genovefa Gailuma Izstādē var apskatīt Ilzeskalna pagasta tautas nama vadītājas Annas Višķeres portretu Māsas Elvita un Dagnija Kotānes no Ilzeskalna pagasta saņēma pateicību par dalību izstādē Viena no izstādes varonēm – Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne Bērzgales, Stiglavas un Sarkaņu draudžu prāvests Andris Jonāns pie sava portreta Māsas Elvita un Dagnija Kotānes no Ilzeskalna pagasta pie sava portreta     Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pateicas par dalību izstādē Nautrēnu vidusskolas pavārei Birutai Obrumānei Viens no izstādes varoņiem – metālkalējs Jānis Ļubka no Nautrēnu pagasta Izstādē iemūžināts Lendžu pagasta pārvaldes vadītājs Voldemārs Deksnis Pateicību no Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja Monvīda Švarca saņēma Aina Čakša, kuras vecāku portrets apskatāms izstādē