Rēzeknes novada pašvaldību apmeklē Kanādas vēstniecības pārstāvji

Publicēts 27.03.2018

22. martā Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja Kanādas vēstniecības pārstāvji- padomnieks Džūds Pekora un vēstniecības politikas un sabiedrisko attiecību pārstāve Aija Matule. Viesi tikās ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu, priekšsēdētāja vietnieci Elvīru Pizāni, izpilddirektoru Jāni Trošku, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Anna Jaudzemu un ārējo sakaru koordinatori Intu Rimšāni. Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs iepazīstināja ar novadu, pastāstot, ka novadā ir skaista un neskarta daba, senas keramikas tradīcijas, daudz pašdarbības kolektīvu, kuri gatavojas dalībai Dziesmu un Deju svētkos. M.Švarcs pastāstīja, ka pašvaldība realizē daudzus starptautiskus projektus, bet starp sadarbības valstīm diemžēl vēl nav Kanādas: ”Mēs priecātos sadarboties ar Kanādu tūrisma un izglītības jomā, jo esam atvērti šāda veida projektiem.” Viesi ar interesi uzklausīja informāciju par vienu no jaunajiem projektiem- digitālās mākslas aktivitātes, un saņēma ielūgumu piedalīties digitālās mākslas izstādē, kas maijā notiks Lūznavā. Tāpat interesi raisīja projekti par īpašo bērnu integrāciju vispārizglītojošās skolās, pagasta avīžu veidotāju apmācību.

Savukārt viesi pastāstīja, ka Kanādas un Latvijas sadarbība ir pastiprinājusies pēdējo gadu laikā, un pērn sācis darboties Brīvās tirdzniecības līgums starp Kanādu un Eiropas savienību. Tāpat svarīgi, ka Kanāda ir vadošā valsts Latvijā izvietotajai bataljona izmēra NATO kaujas grupai, kurā brīvprātīgi piedalās arī Albānija, Itālija, Polija, Slovēnija un Spānija.

Kanādas vēstniecības padomnieks Džūds Pekora pastāstīja, ka vēstniecība ir ieinteresēta sadarboties ar pašvaldībām, kas atrodas reģionos, un šī iemesla dēļ notiek iepazīšanās vizītes.

Tāpat Kanādas vēstniecības pārstāvji apmeklēja Lūznavas muižu, kur tikās ar muižas pārvaldnieci Ivetu Balčūni.

Diānas Seleckas teksts un foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0