Rēzeknes novada pašvaldību apmeklē Reģionu apvienības pārstāvji

Publicēts 14.08.2015

13. augustā Rēzeknes novada pašvaldībā viesojās partijas Reģionu apvienība pārstāvji, tostarp no šīs partijas ievēlētie Saeimas deputāti. Kā informēja Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš, īsās vizītes mērķis ir uzzināt Rēzeknes novada aktuālākās problēmas. Deputāti noskatījās Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājas Lilijas Žukovskas prezentāciju par izglītības situāciju novadā, jo, kā uzsvēra Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, vissāpīgākie jautājumi šobrīd ir tieši izglītības jomā.

Rēzeknes novadā ir vairākas izglītības iestādes, kurās skolēnu skaits nav liels, taču šo skolu slēgšana sāpīgi ietekmētu sociālo situāciju un nedotu nekādu ekonomisko efektu. Jau tagad ap 1000 Rēzeknes novada skolēni mācās Rēzeknes pilsētas skolās. “Mazās skolas ir kā bastioni, tās slēdzot, novadam nav nekāda labuma, bērni aiziet uz citām pašvaldībām, mums pašiem paliek tikai sociālais slogs,” – uzsvēra L. Žukovska. Rēzeknes novadā vairākās skolās bērni mācās gan latviešu, gan krievu plūsmā, taču piešķirot finansējumu no ministrijas, šī situācija netiek ņemta vērā. Daudzviet skolēniem, lai no rīta nokļūtu skolā, ceļā jāpavada vairāk kā stunda. Arī perspektīvā, ieviešot Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto jauno pedagogu apmaksas modeli, tas prasīs papildus izmaksas no pašvaldībām, piemaksājot pedagogiem. Tas Rēzeknes novada budžetam būtu nepanesams slogs, jo no saviem līdzekļiem pašvaldība jau līdz šim finansē interešu izglītību un pagarinātās dienas grupas.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas loceklis, ekonomikas doktors Ivars Brīvers atzīmēja, ka IZM izstrādātais modelis vēl var mainīties un tur tiek gaidīti arī pašvaldību priekšlikumi. “Es esmu ar abām rokām par to, ka laukos ir jābūt skolām, arī mazajām.” Deputāti interesējās par demogrāfisko situāciju novadā, par to, kāpēc jaunieši aizplūst uz ārzemēm, par nodarbinātību un par to, cik spēcīga ir Krievijas televīzijas raidītās propagandas ietekme sabiedrībā. Īsajā vizītes laikā bija ieskicētas vairākas problēmas, taču politiķus jau gaidīja nākamā tikšanās Rēzeknes Augstskolā, tāpēc tika solīts uz pašvaldību atbraukt vēl kādreiz.

Anna Rancāne

DSC06736DSC06741 Ivars Brīvers DSC06748

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0