Rēzeknes novada priekšsēdētājs paraksta sadarbības līgumu ar Norvēģijas pašvaldībām

Publicēts 18.09.2013

12. septembrī Rēzekni apmeklēja oficiālā delegācija no Ārendāles un Aust-Agderas apgabala Norvēģijā, lai parakstītu jaunu sadarbības līgumu ar Rēzeknes novadu un Rēzeknes pilsētu. Kā pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības ārējo sakaru organizatore Inta Rimšāne, sadarbība ar norvēģiem notiek jau 20 gadus: „Draudzīgās starpvalstu attiecības aizsāka norvēģiete Anna Elizabete Neas, kura deviņdesmito gadu sākumā Rēzeknes Augstskolā mācīja angļu un norvēģu valodas. Pēc tam sadarbību starp skolām un iestādēm turpināja attīstīt Ellena Dale.” Sadarbība veiksmīgi ir turpinājusies visu šo gadu garumā, un tās rezultātā vairākas Rēzeknes novada skolas un sociālās iestādes ir saņēmušas materiālu un finansiālu atbalstu, novada kolektīvi uzstājušies dažādos kultūras pasākumos, notikuši daudzi pieredzes apmaiņas braucieni, kuros piedalījušies skolēni, pašvaldību, medicīnas un izglītības darbinieki. Šoreiz norvēģu delegācija apskatīja Lūznavas muižu un Maltas speciālo internātpamatskolu, lai iepazītos ar iestāžu darbu un turpmāk varētu plānot citus sadarbības pasākumus, piemēram, sociālo darbinieku pieredzes apmaiņas vizītes uz Norvēģiju.

Foto: S.Aizupiete

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0