Rēzeknes novada skolēni piedalās Dziesmu un deju dienā Viļānos

Publicēts 05.06.2019

30. maijā, kā jau ierasts, Viļānu Lakstīgalu salā atkal pulcējās Rēzeknes un Viļānu novadu skolu deju kolektīvi, kori, vokālie ansambļi un folkloras kopas. Vairāk nekā 550 dalībnieki todien vienojās krāšņā deju un dziesmu festivālā “Apkārt kalnu saule tek”.

Šajā pasākumā piedalījās kori, vokālie ansambļi, instrumentālais ansamblis, folkloras kopas un tautas deju kolektīvi no Rēzeknes novada Kaunatas vidusskolas, Feimaņu pamatskolas, Dricānu vidusskolas, Nautrēnu vidusskolas, Tiskādu vidusskolas, Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskola, Rēznas pamatskolas, Maltas vidusskolas, Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas, Verēmu pamatskolas, Gaigalavas pamatskolas, Sakstagala J. Klīdzēja pamatskolas, Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas, Kā arī Viļānu novada Dekšāru pamatskolas, Viļānu vidusskolas un kultūras nama. Svētkos piedalījās arī ciemiņi no Baltkrievijas: vokālais ansamblis “Sozvučije” (Postavi) un deju kolektīvs “Salūts” (Glubokoje).

Šī diena mūs lutināja ar siltiem saules stariem, tā bija piepildīta ar mēģinājumiem, lai sagatavotos koncertam, kurā izskanēja mīklas un dziesmas par sauli. Radošajās darbnīcās skolēni varēja pagatavot krāšņas saulītes, kā arī izmēģināt roku grafikā un uztaisīt sev glezniņu, ko ielikt rāmītī. Darbnīcas nodrošināja Maltas bērnu un jauniešu centra un Viļānu jauniešu centra pedagogi.

Svētku koncertu uzsāka folkloras kopas ar programmu “Vysu dīnu bites dzinu”. Protams, bišu dravā liela teikšana ir saulītei! Lielie un mazie dejotāji izdejoja daudz dažādu deju, arī pateicoties saulei, bērnu smaidi dzirksteļoja un acīs mirdzēja prieks. Tiskādu vidusskolas instrumentālais ansamblis koncertu ieskandināja ar latgaliešu tautasdziesmu popūriju instrumentālā versijā. Vokālais ansamblis “Sozvučije” no Postavu pilsētas apdziedāja skaisto Baltkrievijas dabu, bērnu sniegums patīkami iepriecināja skatītājus ar savu skanīgo un izjusto dziedājumu. Savukārt tautu deju kolektīvs “Salūts” no Glubokajas pilsētas iepriecināja ar jestrām dejām. Skolēniem patīk dziedāt, un to pierādīja Feimaņu pamatskolas un Maltas vidusskolas popgrupas ar dziesmām “Latvijai” un “Kāpsim kalnā”. Īpaši jāatzīmē Gaigalavas pamatskolas solists Martins Drulis, kas nenobijās no lielās skatuves un nodziedāja dziesmu “Ģimenes dienā”. It īpaši saule tika cildināta koru izpildītajās dziesmās: “Saulīte” (Selgas Mences mūzika, Kārļa Skalbes vārdi), “Saulīt gāja vakarā kā uguņa dzirkstelīte” (latviešu tautasdziesma, Andra Kontauta mūzika), kā arī citās dziesmās. Koncerts noslēdzās ar tautas deju “Visapkārt saule tek”. Atliek vien visiem novēlēt, lai saulīte tek visu vasaru un silda!

Paldies visiem pasākuma, dalībniekiem, atbalstītājiem un rīkotājiem.

Anita Rudziša, interešu izglītības speciāliste
Foto: Laura Malinovska, Viļānu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

IMG_8459 IMG_8490 IMG_8492 IMG_8497 IMG_8500 IMG_8536 IMG_8544 IMG-20190531-WA0000IMG_8495

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0