Rēzeknes novada skolu robotikas entuziastu komandas uzsāk dalību 12.Latvijas robotikas čempionātā

Izglītība

Robotikas entuziastu kupli pārstāvētais Rēzeknes novads sestdien, 15. decembrī uzsāka savu dalību 12. Latvijas robotikas čempionāta sezonā un piedalījās pirmā posma, Transporta un sakaru institūta (TSI), organizētajā robotikas turnīrā, kurā robotu būves nemiera prātiem bija iespēja demonstrēt savas un savu robotu prasmes un iemaņas astoņās disciplīnās: Mini Sumo, Lego Sumo, Līnijksekošana, Lego Līnijksekošana, Folkreiss, Lego Folkreiss, Labirints un Lego Labirints.
Turnīrs un čempionāts kopumā tiek organizēts lai, sekmētu interesi par robotiku un inženiertehniskajām profesijām, pilnveidotu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas un prasmes robotikas pamatdisciplīnās – mehānikā, elektronikā un programmēšanā, kā arī, lai veicinātu izglītības iestāžu, robotikas pulciņu sadarbību un popularizētu robotiku bērnu un jauniešu vidū kā interesantu un praksē noderīgu nodarbi.
Starp turnīra 164 dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas bija arī 37 Rēzeknes novada pārstāvji no Maltas, Kaunatas, Nautrēnu, Gaigalavas un Jaunstrūžānu skolas, kas veiksmīgi uzsāka dalību čempionātā, jo spēja, ne tikai pārvarēt atlases kārtu un iekļūt labāko četriniekos savās vecuma grupās (visu novada skolu pārstāvji), bet arī, “aizcīnīties” līdz astotdaļfinālam (Kaunatas vidusskolas skolniece Marija Vaļuma-Talkiu), kas uz šo brīdi ir lielākais Rēzeknes novada pārstāvēto komandu sasniegums Lego Sumo disciplīnā. Transporta un sakaru institūta organizētajā jubilejas turnīrā (šogad robotikas turnīram aprit pieci gadi) iepriecināti tika arī robotikas nodarbību vadītāji un treneri, saņemot “Komandas sirds” titulu pateicības.
12. Latvijas robotikas čempionāta pirmā posma uzstādītie rezultāti turpmāk kalpos kā uzstādītā latiņa vēl augstākiem sasniegumiem, uz kuriem tiekties jau pavisam drīz, čempionāta otrajā posmā, 26. janvārī Preiļos.
Jaunie robotu inženieri mājās devās ar jaunu apņēmību un pieredzi, gaidot nākošo robotikas nodarbību!
Skolu robotikas entuziastu pulks pateicas Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldei par sniegto iespēju visiem kopīgi un draudzīgi doties uz turnīru, veiksmīgi uzsākt jauno 2018./2019. gada robotikas sezonu un popularizēt Rēzeknes novada vārdu, robotikas nozarē!
Jānis Šaudiņš,
Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists