Rēzeknes novada skolu vadītāji jaunā mācību gada gaidās

28.08.2017

Izglītība

Rēzeknes novada skolu direktori un direktoru vietnieki 28 .augustā pulcējās Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē uz savu tradicionālo apspriedi pirms jaunā darba cēliena. Pedagogus sveica un veiksmi jaunajā mācību gadā vēlēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra. Domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne vēlēja skolotājiem veselību, pacietību un arvien vairāk skolēnu, jo no bērnu skaita ir atkarīga ne tikai mūsu skolu nākotne, bet arī novada un mūsu valsts nākotne kopumā.
Kā parasts, augusta konferencē tiek sveikti tie skolu vadītāji, kuriem tas ir pirmais mācību gads Rēzeknes novadā. Šoreiz Rēzeknes novada vadības un topošo kolēģu apsveikumus saņēma jaunā Kaunatas vidusskolas direktore Alīna Gendele. Iepriekšējā skolas direktore Skaidrīte Ūzuliņa bija nolēmusi pāriet uz darbu tuvāk dzīves vietai, tāpēc tika izsludināts konkurss uz Kaunatas vidusskolas direktora vietu. No pieciem pretendentiem uzvarēja Alīna Gendele, kuras kandidatūru, izvērtējot izglītību, līdzšinējo darba pieredzi, Kaunatas vidusskolas attīstības stratēģiju un pārrunas darba intervijā, konkursa komisija atzina par labāko.
Alīnas Gendeles pedagoģiskā darba stāžs ir vairāk kā 35 gadi, kopš 1980. gada, kad sāka strādāt par skolotāju Ludzas vidusskolā. Pēc tam viņa 25 gadus nostrādājusi par Ludzas sporta skolas direktori, savukārt no 2010. līdz 2017. gadam bijusi Ludzas novada domes priekšsēdētāja, kā arī pēdējos trīs gadus pārstāvējusi Latgales Plānošanas reģionu, esot Attīstības padomes priekšsēdētājas amatā. Šobrīd Alīna Gendele ir Ludzas novada domes deputāte. 2011. gadā saņēmusi Daugavpils Universitātes maģistra grādu pedagoģijā un izglītības zinātnē. Jaunā direktore beigusi arī Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, iegūstot Fiziskās kultūras un sporta pasniedzēja diplomu.
Alīna Gendele atzina, ka šo mācību gadu iesākot, viņa jūtas satraukta, gluži kā tie mazie pirmklasnieki, kuri tikko sāk spert pirmos soļus izglītībā, taču kolēģu atbalsts un labie vārdi būs kā iedrošinājums, lai turpinātu priekšgājēju uzsākto Kaunatas vidusskolas veiksmes stāstu.
Apsveikumus saņēma arī Kaunatas PII vadītāja Sandra Viša, kura nesen nosvinēja skaistu dzīves jubileju.
Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška pateicās skolu vadītājiem par lielo darbu, kas paveikts, gatavojot mācību iestādes jaunajam mācību gadam. Nedēļu pirms 1. septembra daba sagādāja nepatīkamu pārsteigumu, ilgstošās lietavas ir izskalojušas daudzus Rēzeknes novada ceļus, taču pašvaldības izpilddirektors solīja darīt visu iespējamo, lai skolēnu autobusi varētu nogādāt bērnus uz skolu.
Rēzeknes novada domes deputāts, Izglītības, kultūras un sporta pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Guntis Rasims skolotājiem novēlēja lielāku uzmanību veltīt, lai audzinātu skolēnos radošumu, kritisko domāšanu, patstāvību, lai kreatīvi varētu pārslēgties, mainīties un augt, taču skolotājiem ir jāspēj augt un mainīties līdzi saviem skolēniem.
Nopietns darbs konferencē turpinājās visu dienu, skolu vadītāji noklausījās daudzas interesantas un rosinošas lekcijas, bet 30. augustā visi pulcēsies Maltas speciālajā internātskolā uz pedagogu arodbiedrības rīkotajiem sporta svētkiem, lai gūtu pozitīvo enerģiju jaunajam mācību gadam.
Anna Rancāne
Autores foto