Rēzeknes Novada svētku mazākie apmeklētāji mērojās spēkiem mazuļu rāpošanas sacensībās

Publicēts 18.07.2017

Šogad pirmoreiz Rēzeknes Novada dienas daudzpusīgās norises tika papildinātas ar vēl kādu aizraujošu un skatītājiem interesantu aktivitāti – mazuļu rāpošanas sacensībām. Kā smaidot teica sacensību organizatori Māra un Edgars Kļaviņi no sporta kluba “Magnen”, šīs ir vienīgās sacensības, kurās var gadīties, ka dalībnieki pēkšņi maina kustības virzienu un dodas atpakaļ uz startu, distances vidū var sākt spēlēties savā starpā vai pārdesmit centimetrus pirms finiša nolemt pasēdēt un nedaudz atpūsties.

Sacensību noteikumi pavisam vienkārši – brašajiem mazuļiem aptuveni desmit metrus garā distance jāpieveic rāpus. Diskvalifikāciju varēja saņemt tikai tad, ja mazulis piecēlās un distanci nolēma pabeigt skrienot. Kā pamudināt mazo kustēties īstajā virzienā un sasniegt finiša līniju – tur vecāku izdomai nebija gala. Mīļākā sedziņa vai mīkstā rotaļlieta, telefons, mašīnas atslēgas, piekariņi, piena pudelītes un pat vecākie brāļi vai māsas – tas viss tika izmantots, lai piesaistītu mazā rāpotāja uzmanību.

Kopumā sacensībās piedalījās un savas pirmās medaļas saņēma 27 dalībnieki. Vispirms rāpotājiem bija priekšsacīkstes, no kurām labākie kvalificējās finālam. Meiteņu konkurencē, sasniedzot finišu 31 sekundē, ātrākā bija gadu un mēnesi vecā Santa Livzāne. Uzvarētājas vecāki Edgars un Oksana pastāstīja, ka mazulītei ir ļoti iepatikušās mašīnas atslēgas – tām pakaļ viņa vienmēr ir gatava rāpot, kas apstiprinājās arī šoreiz. Otrās vietas pretendente Emīlija distances veikšanu nolēma paātrināt, skrienot uz savām kājiņām, tāpēc tika diskvalificēta un otro vietu saņēma Lauma, 3. vietā atstājot Niku Evelīnu.

Savukārt zēnu konkurencē ar rekordātru rezultātu – 18 sekundes – distanci veica Gabriels Indričāns. Ātrākā rāpotāja vecāki Viola un Māris atzina, ka bija izvēlējušies pareizo stratēģiju: “Mamma ir labākais “ierocis”. Pāris minūtes pirms došanās distancē mazais neredzēja mammu, tāpēc, uz starta līnijas ieraugot mammu, uzreiz bija gatavs doties pie viņas.”  Otrajā un trešajā vietā ierindojās divi Roberti — Roberts Naglis un Roberts Aišpurs.

Pateicoties Rīgas Māmiņu kluba atbalstam, ātrākajiem rāpotājiem bija sagādātas noderīgas balvas – autiņbiksītes un rotaļlietas. Novērtējot lielo atsaucību, organizatori teic, ka Rēzeknes Novada dienas programma ar mazuļu rāpošanas sacensībām tiks kuplināta arī turpmākos gadus.

Madara Bērtiņa

Foto: Raimonds Kaļva

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0