Rēzeknes novada un Viļānu novada Dziesmu un deju diena

Publicēts 05.06.2015

30. maijā ar lustīgām dejām un daudzbalsīgām dziesmām tika pieskandināta Lakstīgalu saliņa Viļānu novadā, kur norisinājās Rēzeknes novada un Viļānu novada Dziesmu un deju diena.

Uz dziesmotajiem svētkiem pulcējās vairāk nekā 700 skolēni no Rēzeknes un Viļānu novadiem – gan tie, kuri pēc mēneša mēros ceļu uz Dziesmu svētkiem, gan arī tie, kuriem šogad lielie svētki ies secen.

Deju līkločus plašajā Lakstīgalu salas estrādē izdejoja skolēnu deju kolektīvi no deviņām Rēzeknes novada skolām: Dricānu, Feimaņu, Gaigalavas, Sakstagala Jāņa Klīdzēja, Rēznas un Verēmu pamatskolām, kā arī Maltas, Kaunatas un Nautrēnu vidusskolām. Apvienotajā korī uz skatuves kāpa dziedātājas no Dricānu un Maltas vidusskolas, kā arī Kalnezeru Katoļu pamatskolas koris un Ilzeskalna Draugu koris. Uz skatuves kāpa arī Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, savukārt ar tautas dziesmām, tautas instrumentu spēli un tradicionālajām dejām skatītājus priecēja folkloras kopas: „Rāznaviņa” (Kaunata), „Purineņš” (Gaigalava), „Rogovka” (Nautrēnu pag.), „Dancarīši” (Ilzeskalns), „Mazō Rykova” (Rikava) un „Kūkleite” (Makašāni).

Rēzeknes un Viļānu novadu Dziesmu un Deju diena skolēniem ir kā solis uz XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas norisināsies Rīgā no 6.-12. jūlijam, kad galvaspilsētā no Latvijas malu malām sabrauks aptuveni 37400 bērnu un jauniešu. Nedēļas laikā paredzēta plaša programma ar vairāk nekā piecdesmit dažādiem pasākumiem, tostarp saglabājot nezūdošas tradīcijas kā Svētku gājiens, tautas deju lielkoncerts Daugavas stadionā, Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, pūtēju orķestru koncerts, Svētki Vērmanes dārzā, folkloras kopu koncerti, kā arī Atklāšanas pasākums 11. Novembra krastmalā un garīgās mūzikas koncerts. Programmā ir arī vairāki jauninājumi – pirmoreiz notiks mūsdienu deju lielkoncerts un kokļu mūzikas koncerts.

FOTOGALERIJA

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0