Rēzeknes novadā viesojās Pērnavas apriņķa skolu direktori

19.11.2015

Izglītība

Lai iepazītos ar nacionālo tradīciju saglabāšanu un patriotiskās audzināšanas norisi Latvijas skolās, 10. un 11. novembrī Rēzeknes novadā viesojās Pērnavas apriņķa (Igaunija) skolu direktoru delegācija. Vizītes laiks bija ļoti atbilstošs, jo skolās tika svinēta Mārtiņdiena un 11. novembrī - Lāčplēša diena. Programma tika veidota tā, lai ciemiņi apmeklētu gan vidusskolu, gan pamatskolu, gan struktūrvienību, tādējādi iepazīstot mūsu novada skolu administrēšanas modeli.
Pirmais pieturas punkts bija Gaigalavas pamatskola, kur Pērnavas apriņķa skolu direktoriem bija iespēja vērot kā skolotājas Jolantas Dundenieces vadībā notiek keramikas nodarbības, kāds skolā ir nodrošinājums efektīva mācību procesa organizēšanai un “mācību pastaigas “ veidā pavērot stundu norisi atsevišķās klasēs.
Ciemiņi atzinīgi novērtēja redzēto skolā: folkloras kopas “Purineņš” apsveikumu, bērnu darbu izstādi, Jolantas Dundenieces demonstrēto māla pikuča pārtapšanu īstā Latgales vāzē un, protams, iespēju paraudzīties kā norit mācību process.
Pēcpusdienā viesi devās uz Dricānu vidusskolu, kur iepazina interešu izglītības iespējas un uzzināja, ka Dricānu EKO skolā Mārtiņdiena tiek svinēta ne tikai ar dziesmām, rotaļdejām un paražu demonstrējumiem, bet arī ar bagātīgi klātu galdu. Ekoloģiskus produktus, kuri gatavoti mājās, bija sarūpējusi katra klase. Visu produkciju ciemiņi varēja degustēt un balsot par katram garšīgāko. Tika iemēģināta roka arī dažādu lietu otrreizējā izmantošanā, tādējādi visi, kuri vēlējās, varēja pagatavot suvenīru, ko aizvest uz savu skolu.
Svētku rīts iesākās ar vizīti Maltas vidusskolas struktūrvienībā Liepu pamatskolā, kur kaimiņvalsts skolu direktoru delegācija varēja piedalīties Lāčplēša dienas atzīmēšanas pasākumā. Īpaši sajūsmināti ciemiņi bija par to, ka skolā, kurā tiek apgūta mazākumtautību programma, bērni runā un dzied latviski, demonstrē labas zināšanas gan par savu novadu, gan Latviju. Par godu Latvijas mēnesim skola bija skaisti noformēta ar rotājumiem Latvijas simbolu krāsās.
Papildus plānotajam viesi īsu mirkli paraudzījās kā top sporta zāle un attīstās lielākā novada vidusskola Maltā.
Tradicionāli Pērnavas apriņķa skolu direktori tika iepazīstināti ar Rēzeknes pilsētas interesantākajiem objektiem: ARPC “Zeimuļs”, koncertzāli “GORS”, jauno Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes ēku u.c. Savukārt neaizmirstamu baudījumu viesi guva apmeklējot koncertu “ Es savai Tēvzemei” koncertzālē “GORS”.
Vizīti noslēdza tikšanās ar Izglītības pārvaldes speciālistiem un Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāju Anitu Ludboržu, kuras laikā viesi uzzināja par izglītības darba prioritātēm mūsu novadā, darbības virzieniem, projektiem, veiksmēm un problēmām. Tika izrunātas arī turpmākās sadarbības iespējas, un abas puses atzīmēja, ka sadarbībai Baltijas valstu robežās būtu jābūt prioritātei. Delegācijas vadītājs, Pērnavas apriņķa skolu direktoru asociācijas priekšsēdētājs Raimu Prūls (Raimuu Pruul) visu ciemiņu vārdā izteica pateicību par pārdomāto programmu un vispusīgo ieskatu skolu dzīvē.
Izglītības pārvaldes vārdā pateicos Dricānu vidusskolas, Gaigalavas un Liepu pamatskolu vadības komandām, skolēniem un pedagogiem par atsaucību, atraktivitāti un profesionalitāti, kuru demonstrējāt, uzņemot viesus.
Nelielu ieskatu vizītes norisē var gūt https://youtu.be/Y4l4HpqfYIg
EIita Opincāne
Izglītības pārvaldes speciāliste
DSC_0206 20151110_124133 20151110_124209 20151110_125153 20151110_130210 20151110_131641 20151110_132306 DSC_0188 DSC_0199