Rēzeknes novadam četri jauni skolēnu autobusi

Jūnija vidū Rēzeknes novada pašvaldība saņēmusi trīs autobusus skolēnu pārvadāšanai, no kuriem divi jau ir nodoti lietošanā Sakstagala un Bērzgales pagastu pārvaldēm. Pagaidām vēl nav pieņemts lēmums, pa kura pagasta ceļiem brauks trešais 19-vietīgais Mersedes-Benz Sprinter autobuss. To pašvaldība izdarīs pēc skolēnu maršrutu un bērnu plūsmas izvērtēšanas. Lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu drošā un ērtā transportlīdzeklī, līdz šī mēneša beigām jaunu autobusu cer saņemt arī Vērēmu pagasta pārvalde.

Finansējums autobusu iegādei piešķirts no valsts pamatbudžeta programmas „Sociālās drošības tīkla pasākumu īstenošana” Pasaules Bankas aizdevuma līdzekļiem. Viena autobusa cena ir 37,7 tūkstoši latu, no kuriem 90% sedz valsts, bet līdzfinansējumu 10% apmērā un autobusa uzturēšanas izmaksas nodrošina Rēzeknes novada pašvaldība. Tāpat kā Latvijas – Šveices sadarbības programmas autobusi, arī šie ir oranžā krāsā.

Ar tādas pat markas autobusiem, tikai iegādātiem Latvijas – Šveices sadarbības programmas ietvaros, jau vairāk par pus gadu skolēnus pārvadā Audriņu, Nagļu, Maltas pagastu pārvaldes un Maltas speciālā internātpamatskola. Šoferīšiem vaicājot par to, vai apmierināti ar transportlīdzekļu kvalitāte, atbildes bija ļoti līdzīgas – jauna, brīnišķīga mašīna, kas nesagādā tehniskas dabas problēmas. Bet bērniem patīk oranžā krāsa, kas ļauj, pēc mācību stundām gaidot autobusu, to ātrāk pamanīt tuvojamies. Jācer, ka arī visi četri Sociālās drošības tīkla programmas ietvaros saņemtie autobusi pa Rēzeknes novada ceļiem ripos tikpat raiti.

Jāatzīmē, ka Vērēmu pagasta pārvaldei saņemot pēdējo autobusu, kopumā Rēzeknes novadā būs 36 autobusi, ar kuriem tiek veikti skolēnu pārvadājumi. Četri no tiem - Sociālās drošības tīkla programmas autobusi, seši – Latvijas-Šveices sadarbības programmas autobusi, bet pārējie iegādāti par pagastu pārvalžu finansējumu vai no valsts budžeta mērķdotācijas infrastruktūras attīstībai (200 tūkstošiem).