Rēzeknes novadu apmeklēs Moldovas pašvaldību pārstāvji

Publicēts 07.09.2015
Moldovas karogs. Foto no interneta resursiem

9. un 10. septembrī Rēzeknes novadā viesosies vairāku Moldovas pašvaldību vadītāji un deputāti, lai veicinātu abu valstu sadarbību, pārņemtu pozitīvos piemērus un aizgūtu inovatīvas idejas pašvaldību darbā.

Pārstāvji no Sorokas un Jedinec pilsētas, kā arī Jedinec rajona apmeklēs Maltas vidusskolu un nesen atjaunoto Lūznavas muižu. Moldovas pašvaldību pārstāvji izrādījuši interesi par atkritumu apsaimniekošanas jautājumu risināšanu, kā arī koģenerāciju, tāpēc viesi tiks iepazīstināti ar Austrumlatgales Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības (SIA „ALAAS”) darbu, kā arī apskatīs SIA „Sprūževa M” biogāzes koģenerācijas staciju.

Vizītes otrajā dienā viesi apmeklēs RSEZ AS „Latvijas Finieris” rūpnīcu „Verems”, savukārt ieskatu par sociālās aprūpes iestāžu darbu Moldovas deputāti varēs gūt Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiālē Pilcenē. Tāpat delegācija apmeklēs vairākus Rēzeknes novada tūrisma uzņēmumus: „Pērtnieki” Sakstagala pagastā, Gunāra Igauņa Mūzikas instrumentu darbnīcu Gaigalavas pagastā, Jāņa Macāna lauku sētu „Zvejnieki”, kā arī ūdenstūrisma attīstības centru „Bāka” Lubāna ezera krastā.

Kopumā no 6. līdz 11. septembrim Latviju apmeklē pārstāvji no vairāk nekā desmit Moldovas pašvaldībām. Delegācijas viesojas ne vien Rēzeknes novadā, bet arī Daugavpilī, Rēzeknes pilsētā, kā arī vairākās Vidzemes pašvaldībās. Vizīti organizē Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0