Rēzeknes pilsētas un novada jaunieši izlaužas ar zināšanām, saliedētību un enerģiju – veiksmīgi noslēgusies izlaušanās spēle „Valsts. Balsts. Salds.”

Projekti

2019. gada 21.novembrī Rēzeknes un Rēzeknes novada jaunieši piedalījās demokrātijai un pilsoniskai līdzdalībai veltītā izlaušanās spēlē „Valsts. Balsts. Salds.” Izlaušanās spēle ir mūsdienīga mācīšanās forma, kurā jaunieši ieņem aktīvu spēlētāja pozīciju un veic misijas. Misijas veidotas tā, lai pilnveidotu zināšanas un izpratni par valsti, tās struktūru, aktuālajiem notikumiem, līdzdalības formām.
Izlaušanās spēles saturs ietver dažādas mācību jomas un tajā aktīvi var piedalīties ikviens skolēns, pat tas, kurš līdz šim ir dzīvojis ar saukli: „Valsts – tā ir politika. Bet politika mani neinteresē!”
Kvalitatīvi veiktas misijas ļauj veidot Latvijas sabiedrību – ja valsts būs stipra un kalpos kā balsts, nākotne būs salda jeb VALSTS.BALSTS.SALDS.
Spēles gaitā Rēzeknes jaunieši apliecināja, ka redz sevi kā nozīmīgu Latvijas sabiedrības daļu, ieņemot aktīvu pozīciju, analizējot procesus, kas notiek apkārt, saskatot un definējot gan pozitīvo, gan pilnveidojamo. Tēmas par kurām jaunieši vēlas tikt sadzirdēti savas skolas, pilsētas, Latvijas un eiropas līmenī – izglītība, vide, kultūra, uzņēmējdarbība, līdzdalība un cilvēkkapitāls, katrā no tām izstrādājot konkrētus uzlabojumus un argumentus.
Galvenās atziņas, ko teica Rēzeknes jaunieši pēc izlaušanās spēles – es izkāpu no komforta zonas un sāku runāt par sev svarīgo; sabiedrību veido dažādi cilvēki un katram no tiem ir nozīmīga vieta, jāprot uzklausīt, sarunāties un vienoties, nevis dusmoties un teikt, ka mani neviens nesaprot; ir jāvairo zināšanas, izpratne un ieinteresētība par apkārt notiekošo; jāsāk ar sevi, tad jāpulcē domubiedri, jo kopā īstenot idejas ir vienkāršāk.
Jaunieši ir zinoši, aktīvi un nevēlas, lai tiktu uzskatīti tikai par nākotni – jaunieši ir tagadne! Ikviens no mums ir tagadne un kopā mēs veidojam savu pilsētu un valsti labāku!
Izlaušanās spēli vadīja biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un ģenerālsekretāre Liene Valdmane.
Projektu „Eiropas pēdas Latvijā” kopš 2014. gada ar Kultūras ministrijas atbalstu īsteno biedrība Eiropas Kustība Latvijā. Sīkāk: www.eiropaskustiba.lv vai Facebook Eiropas pēdas Latvijā. Projekta mērķis ir jauniešu demokrātiskās līdzdalības prasmju un piederības sajūtas stiprināšana un zināšanu, izpratnes pilnveide par Latvijas sabiedriskajiem un politiskajiem procesiem. 2019. gada rudenī un 2020. gada pavasarī tiks organizētas 16 izlaušanās spēles dažādās Latvijas pilsētās.
Informāciju sagatavoja Eiropas Kustības Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane