Rēzeknes SEZ svin 20 gadu jubileju un pasniedz apbalvojumus sekmīgākajām komercsabiedrībām

Publicēts 13.09.2017

2017. gada 7. un 8. septembrī norisinājās Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) 20. gadskārtai veltītais pasākums “Rēzeknes SEZ – ar skatu nākotnē”. Tā ietvaros pasniegti “Gada Uzņēmuma” apbalvojumi septiņām sekmīgākajām Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām, kā arī norisinājušās biznesa diskusijas par speciālās ekonomiskās zonas nākotnes attīstības perspektīvām.

Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona dibināta 1997. gadā, pateicoties vietējo uzņēmēju iniciatīvai un apņēmībai. Gadu gaitā Rēzeknes SEZ ir mainījusi gan tās teritoriju, gan pārvaldības formu, tomēr nemainīgs ir palicis tās galvenais darbības mērķis – sniegt atbalstu uzņēmējiem un piesaistīt investīcijas zonas teritorijai. Šobrīd Rēzeknes SEZ apvieno 18 Rēzeknes un Rēzeknes novada komercsabiedrības, kurās nodarbināti 852 strādājošie.

Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale savā uzrunā uzsvēra: “Ja Rēzeknes SEZ darbības laiku salīdzina ar cilvēka mūžu, tad Rēzeknes SEZ ar saviem 20 gadiem ir sasniegusi jaunības posmu, kad mācības tiek turpinātas, vienlaikus pielietojot visas iegūtās zināšanas praktiskajā darbībā”.

7. septembrī notikušajā svinīgajā pasākumā Latgales vēstniecībā “GORS” apbalvojumus saņēma “Rēzeknes SEZ komercsabiedrību Gada balva 2016” konkursa uzvarētāji. Konkursa ietvaros uzņēmumi tika vērtēti 10 nominācijās, balstoties uz to darbības rādītājiem 2016. gadā. Mazo komercsabiedrību grupā par uzvarētājiem kļuva uzņēmumi “Energy Resources CHP” RSEZ SIA (3. vieta), RSEZ SIA “LATSTAB” (2. vieta), RSEZ SIA “IRBIS Technology” (1. vieta) un “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS (1. vieta). Savukārt vidējo/lielo komercsabiedrību grupā “Gada Uzņēmuma” apbalvojumu saņēma uzņēmumi “NewFuels” RSEZ SIA (3. vieta), “VEREMS” RSEZ SIA (2. vieta), SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ (1. vieta). Vakara gaitā pasākuma viesus priecēja austriešu mūziķis, Hammond ērģeļu virtuozs Rafaels Vressnigs (Raphael Wressnig), uzstājoties kopā ar Rēzeknes bigbendu, kā arī Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai”.

Pasākuma otrajā dienā, 8. septembrī Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, piedaloties uzņēmējiem, valsts un pašvaldību pārstāvjiem un Rēzeknes SEZ sadarbības partneriem, norisinājās biznesa diskusijas. To ietvaros tika pārrunātas Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes novada un Rēzeknes SEZ piedāvātās iespējas uzņēmējiem, pieejamie valsts atbalsta instrumenti uzņēmējdarbības veicināšanai, kā arī brīvo zonu nākotnes attīstības perspektīvas.

———————————————————————————————

Par Rēzeknes Speciālo ekonomisko zonu:
Rēzeknes SEZ izveidota 1997. gadā, pamatojoties uz “Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas likumu”. Šis likums nosaka Rēzeknes SEZ pārvaldīšanas un izmantošanas kārtību, prasības komercdarbības un ieguldījumu veikšanai, kā arī Rēzeknes SEZ pārvaldes funkcijas un uzdevumus.
Nodokļu atvieglojumu piemērošanas kartību brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās nosaka likums “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”. Rēzeknes SEZ reģistrētās kapitālsabiedrības var saņemt gan tiešās nodokļu atlaides (nekustamā īpašuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis), gan arī netiešo nodokļu atvieglojumus, veidojot RSEZ teritorijā brīvās zonas, kā arī veicot ieguldījumus. Nodokļu atvieglojumi Rēzeknes SEZ būs piemērojami līdz 2035. gada 31. decembrim.
Rēzeknes SEZ kopplatība ir 1155 ha, kas ietver Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada Vērēmu, Griškānu un Ozolaines pagastu administratīvo teritoriju. Ar Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statusu 2017. gada sākumā darbojas 18 komercsabiedrības.

Plašāka informācija par Rēzeknes SEZ pieejama interneta vietnē: www.rsez.lv.

Sagatavoja: Baiba Baltace-Saukāne,
Rēzeknes SEZ pārvaldes ārējo sakaru organizatore
Tālr.(+371)28633550, e-pasta adrese: baiba.baltace@rsez.lv

Rēzeknes_SEZ-20_1Rēzeknes_SEZ-20_3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0