Rēzeknes un Viļānu novadu Grāmatu svētki pulcē vairākus simtus grāmatu draugu

26.08.2013

Kultūra

23.augustā Rēzeknes novada Rikavas pagastā notika 12. Rēzeknes un Viļānu novadu Grāmatu svētki, kuru plašajā programmā ikviens varēja atrast ko interesantu tieši sev. Jau no paša rīta apmeklētāji varēja piedalīties zemnieku saimniecībā „Pīlādži” ievāktā medus, kā arī Pētera Vērdiņa audzēto sēņu degustācijā. Kā ierasts, viens no apmeklētākajiem Grāmatu svētku pasākumiem bija „Latvijas Avīzes” organizētā publiskā diskusija. Šoreiz par tematu „Kā mazināt sociālo nevienlīdzību?” runāja Latvijas Republikas Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) un 11.Saeimas deputāts Gunārs Igaunis (RP), iesaistot arī klātesošos. Pēc tam svētku dalībnieki varēja uzklausīt dzīvespriecīgās Ineses Ziņģītes atziņas un praktiskos padomus veselīgākai dzīvei. Grāmatu svētku apmeklētāji varēja ne vien piedalīties dažādās diskusijās un lekcijās, bet arī paši aktīvi darboties, izmēģinot iepriekš nedarītas lietas, piemēram, nūjošanu, par ko pastāstīja un pareizu soļošanas tehniku parādīja Rēzeknes novada pašvaldības sporta speciālists Igors Derjagins.

Grāmatu svētkos bija padomāts arī par aktivitātēm bērniem un jauniešiem. Viņi varēja pārbaudīt spēkus un zināšanas LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra aktivitātēs, piedalīties radošajā darbnīcā „Mālos līdz ausīm”, ko vadīja skolotāja Skaidrīte Viļčuka, kā arī piedalīties Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē rīkotajā konkursā „ES – ko tas nozīmē?”, kur bērni varēja uzzināt, ka programmu Skype, kas ļauj zvanīt, izmantojot internetu, izveidoja igauņu programmētāji, ka Eiropas Savienības garākā upe ir Donava un citus faktus. Gan bērni un jaunieši, gan arī pieaugušie ar lielu interesi vēroja Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aviācijas bāzes paraugdemonstrējumus, īpaši helikoptera nosēšanos un iespēju pašiem apsēsties helikoptera pilota krēslā.

Lai apmeklētāji svētku laikā nebūtu izsalkuši, organizatori bija savārījuši vairākus zupas katlus ar smeķīgu „Bōrbolys garo zupu”.

Jāatzīmē, ka visas dienas garumā svētku apmeklētājiem bija arī iespēja par īpaši izdevīgām cenām iegādāties jaunākās un populārākās grāmatas no vairāk nekā desmit Latvijas izdevniecībām. Par interesantu svētku noslēgumu parūpējās mājinieki – Rikavas etnogrāfiskais ansamblis, kas rādīja uzvedumu „Sastdinis vokors Latgalis sātā”.

Grāmatu svētkus rīkoja: Rēzeknes novada pašvaldība, Rikavas pagasta pārvalde un Lauku bibliotēku atbalsta biedrība

Atbalstītāji: Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Zemkopības ministrija, Finanšu ministrija, Jelgavas tipogrāfija, Latvijas Bērnu fonds, Lattelecom, Arctic Paper Baltic State SIA, Nacionālie bruņotie spēki, EPIB, SIA „Balta Eko”, SIA Drukātava, SIA VESTA-LK, Reformu partija, Inese Vaidere, dr.Pāvils Vasariņš, Mārtiņš Lasmanis, Jānis Lancers, Vilhelms Mihailovskis, Rēzeknes novada pašvaldība, Rikavas pagasta pārvalde, Biedrība „RIKA”.

Informatīvie atbalstītāji: “Latvijas Avīze”, “Rēzeknes Vēstis”, “Vietēja Latgales Avīze”, ”Panorama -Rēzekne”, old.rezeknesnovads.lv, www.publika.lv, www.rezeknesbiblioteka.lv