Rikavā gatavojoties Ziemassvētkiem veido mandalas

Publicēts 06.12.2017

5. decembra pēcpusdienā Rikavas kultūras namā bērni un pieaugušie sanāca uz mandalu aušanu. Liekot lietā bambusa kociņus un krāsainas dzijas pavedienus un veidojot mandalu, katrs varēja izpaust savu noskaņojumu.

Bijusī skolotāja Lilita Kurašova visiem klātesošiem labprāt parādīja un pastāstīja kā veidot mandalas. Pirkstiņi kustējās, dzijas tinās, prāts domāja, un mandalas tapa gatavas. Prieks par paveikto darbiņu bija liels. Bērni teica, ka savas mandalas iekārs Ziemassvētku eglītē.

Mandalu veidošana ir cēlusies jau pirms daudziem tūkstošiem gadu, un tās spēku ir izmantojušas daudzas kultūras. Mandalas ir apļveida attēli, aplis ir kosmosa simbols – nozīmē mūžību.

Mandalu zīmēšana cilvēkos attīsta koncentrēšanās spējas, aizdzen uztraukumu, nomierina, palielina cilvēka enerģiju, palielina aktivitāti, noņem spriedzi, palielina pašcieņu, cilvēks kļūst psihiski nosvērtāks.

Visas figūras mandalā – apļi, taisnstūri, līnijas, ir savstarpēji saistīti un simbolizē pilnīgu harmoniju. Mandalu veidošanai neeksistē nekādi stingri noteikumi.

Mandala ir jāveido tikai savam priekam, jo ar to tiek līdzsvarota iekšējā pasaule.

 

Inese Vērdiņa
Rikavas kultūras nama vadītāja

IMG_7003 IMG_7004 IMG_7007 IMG_7017 IMG_7019

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0