Rikavā realizēts Vides aizsardzības fonda finansēts projekts

Šajā vasarā, apmeklējot Rikavas skolu, katrs no viesiem varēja pārliecināties, ka skolas apkārtne ir kļuvusi atkal nedaudz krāsaināka un košāka. Tas ir noticis, pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Vides aizsardzības fonda finansētajam projektam “Krāsu prieks”. Projekta finansējums 2000 eiro. Projekta realizēšanas laiks 2015. gada maijs- oktobris.
Projekta realizēšanā iesaistījās visa skolas saime - skolēni, skolotāji, lielu atbalstu sniedza arī Rikavas pagasta pārvalde un ainavu dizainere Inese Madžule. Projekta rezultātā skolas parkā ir izveidotas trīs tematiskās puķudobes - rozā, baltā un dzeltenā. Lai arī pagaidām stādiņi ir vēl maziņi un savu formu, nokrāsu bagātību mums atklās tikai pēc gada vai diviem, tomēr jau tagad mēs varam priecāties par sakopto skolas parku. Dažādu formu un krāsu daudzveidības novērošana palīdz attīstīt skolēnu vizuālo uztveri, estētisko audzināšanu. Skaista un sakopta vide mūs vilināt vilina doties ārā ne tikai pēc stundām, bet arī stundu laikā - pētīt augus dabaszinībās, attēlot skolas apkārtni savos zīmējumos. Tādēļ skolas parkā bija nepieciešams arī izveidot celiņus, uzstādīt āra krēslus. Savukārt, atnākot ziemai, skolas parkā tiks uzstādīti skolēnu izgatavotie putnu būrīši un barotavas. Kokmateriālu iegāde arī tika finansēta no projekta līdzekļiem.
Pateicoties projektam, ir radīta vieta, kur skolēni varēs mācīties brīvā dabā, par dabu un no dabas. Mēs ceram, ka skolēnu un skolotāju uzturēšanās brīvā dabā mācību stundu laikā radīs pozitīvas emocijas, uzlabos noskaņojumu, mazinās uzmanības nogurumu; kā arī palielināsies skolēnu interese un izpratne par dabaszinātnēm, par dabas procesiem dabā, mācīs skolēniem rūpēties par putniem un to barošanu ziemā.

Ilze Kuhaļska,
Rikavas pamatskolas struktūrvienības vadītāja