Rikavas jauno literātu kopas dalībnieki sadarbojās ar ARPC interešu kopu “Latvijas Mazpulki”

Publicēts 14.11.2017

24. oktobrī Rikavas jauno literātu kopas dalībnieku ceļš veda uz Rēzekni,uz Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs”. Mēs ciemojāmies pie bērniem, kas apgūst vides izglītības programmu “4H”(Latvijas Mazpulki).

Vispirms mazpulcēnu skolotāja Dzintra Gribuste mūs iepazīstināja ar ARPC “Zeimuļs”. Varējām vērot dažādu pulciņu darbu, skaistas izstādes un lūkojāmies uz Rēzekni no “Zeimuļa” skatu laukuma uz jumta. Un tad jau paši ķērāmies pie darba! Kopā ar Rēzeknes mazpulcēniem veidojām katrs savu Latvijas karodziņu. Darījām to ar rūpību, pacietību, veltījām savai zemītei vislabākās domas un vārdus. Kāds teica, ka Latvijai upes ir kā cilvēkam dzīslas, cits atzinās, ka ir pārliecināts – mūsu zemē ir vistīrākais gaiss, visskaistākā daba, visčaklākie cilvēki.

Un tad bija klāt dzejas veidošanas meistarklase. Tapa veltījumi Latvijai 99.dzimšanas dienā. Izskatījās, ka pilsētnieki ir mazliet sabijušies no šī uzdevuma. Kad atskanēja rikaviešu domas par to, kas svarīgi, lai izdotos literārs darbiņš, satraukums zuda, jo visi sapratām, ka Latvija mums katram mīt sirdī, ka dzejā ir vieta tieši tavām domām, tikai tām caur savu dvēselīti un emocijām jāpalīdz pārvērsties vārdos. Darbi tapa patiesi skaisti un sirsnīgi. Arī mazie rēzeknieši godam tika galā ar sarežģīto uzdevumu.

Kad godam pastrādāts, tad var klāt arī galdu! Par to parūpējās skolotāja Dzintra Gribuste un mazpulcēni. Tapa veselīga sula no mūsu zemītes augļiem un dārzeņiem, tapa ļoti lielas sviestmaizes. Izrādījās, ka tās var būt ne tikai garšīgas, skaistas, bet arī ar patriotisku pieskaņu veidotas. Tādas, kurām noteikti varētu rast vietu uz svētku galda.

Trīs stundas paskrēja nemanot. Tās bija cauraustas ar kopīgu darbu, patriotismu, sadarbību un labestību. To Latvijai 99.dzimšanas dienā vēlam mēs visi: gan ARPC mazpulcēni, gan Rikavas jauno literātu kopas dalībnieki un skolotājas.

 

Iveta Dimzule
Dzintras Gribustes foto

dzeja_taps lielas_sviestmaizes P1010015 Patriotisms__sadarbiba__dzeja_4 Patriotisms__sadarbiba__dzeja_33 sulatop

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0