RTU meklē nākamās paaudzes klimata novatorus

Projekti

Trešo gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina dažādu nozaru profesionāļus, uzņēmumus un organizācijas pieteikties dalībai pasaules vadošajā mobilitātes programmā «Pioneers into Practice 2019», kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu, lai apgūtu jaunas zināšanas un tuvinātu pasauli klimatneitrālai ekonomikai.

Pieteikties dalībai iespējams līdz 11. aprīlim, aizpildot elektronisku anketu https://pioneers.climate-kic.org/.

«Pioneers into Practice 2019» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» atbalstīta izglītības un mobilitātes programma profesionāļiem, kurā apvienojas industrijas pārstāvji, mazie uzņēmumi, augstākās izglītības iestādes, zinātnes institūti, valstiskās un nevalstiskās institūcijas. RTU kopš 2016. gada ir EIT «Climate-KIC» partneris.

Programma ilgs no maija līdz novembrim, piedāvājot profesionāļiem praktiskās nodarbībās un tiešsaistes apmācībās paplašināt zināšanas par klimata pārmaiņu ietekmi, un inovācijas sistemātisko pieeju, darboties starpdisciplinārās komandās, lai izstrādātu risinājumus Latvijas pašvaldību vides problēmām, kā arī saņemt 2000 eiro stipendiju četru līdz sešu nedēļu praksei septembrī/oktobrī kādā no dalībvalstu vadošajām organizācijām un nonākt saskarē ar līdzīgi domājošiem no visas Eiropas. Apmācības notiks 24.-25. maijā un 8. jūnijā. Klimata pionieriem šogad būs jārisina Rīgas un Cēsu pašvaldību klimata izaicinājumi

Latvijas uzņēmumi un organizācijas tiek aicināti uzņemt praksē vadošos citu Eiropas valstu profesionāļus un, noslēdzoties programmai, saņemt risinājumus un pieejas, kas var palīdzēt turpmākai darbībai. 2018.gadā programmā prakses piedāvāja tādas iestādes kā SIA Grupa 93, Latvenergo, RTU Cēsu filiāle u.c..

Šis ir jau trešais gads, kad RTU Dizaina fabrika īsteno «Pioneers into Practice» programmu Latvijā. 2018. gadā klimata pionieri rosināja izmantot lielos datus, lai Jelgava laikus spētu pielāgoties klimata pārmaiņu ietekmei, un radīt īpašu apbalvojumu, kas ļautu popularizētu videi draudzīgu mazo un vidējo uzņēmējdarbību Valmierā. Abus risinājumus pašvaldības novērtēja pozitīvi un plāno ieviest. Savukārt 2017. gadā programmas dalībnieki risināja biedrību «Ekodizaina kompetences centrs» un «homo ecos:» izaicinājumus elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu plūsmas bremzēšanai un oglekļa dioksīda emisiju samazināšanai pašvaldībās.

Plašāk par programmu «Pioneers into Practice» iespējams uzzināt https://ej.uz/klimatam.

RTU Dizaina fabrikā atrodas Baltijā vislabāk aprīkotā prototipēšanas darbnīca, kvalificētu ekspertu komanda un zinātniskais atbalsts uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus un meklētu jaunas darba pieejas.

Papildu informāciju:
Santa Krastiņa