Sakstagalā 3. klase sporto piecas reizes nedēļā

Publicēts 14.11.2016

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola pirmā Rēzeknes novadā šajā mācību gadā startēja projektā “Sporto visa klase”. Projektu “Sporto visa klase” īsteno Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) jau trešo gadu. Bet tikai šogad šāda iespēja tika dota mums. Projekta noteikumi paredz, ka klasē nedrīkst būt mazāks skolēnu skaits nekā 16, tāpēc mūsu skolā piecas reizes nedēļā sporto 3. klase.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekta “Sporto visa klase” trešās sezonas oficiālā atklāšana notika 2. novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā, uz kuru pulcējas 82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā. Līdz ar to piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos jau vairāk nekā 3000 skolēnu no 130 klasēm visā Latvijā. Tai skaitā arī mūsu skolas 3. klase.

Atklāšanas ceremonija sākās ar LOK prezidenta Aldona Vrubļevska uzrunu, sekoja LOK ģenerālsekretāra un projekta idejas autora Žorža Tikmera novēlējumi skolēniem un skolotājiem. Atklāšanas ceremonijā katra klase saņēma projekta “Sporto visa klase” karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam. No māsu skolas karogu saņēma 3. klases komandas kapteine Elīna Krole. Valmieras pilsētas radošie jaunieši bija sagatavojuši interesantus un aizraujošus priekšnesumus, kas priecēja atklāšanas pasākuma dalībniekus. Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā projekta gaitā tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks maijā.

Šogad realizējam divus projektus sportā – LOK projektu un Rēzeknes novada pašvaldības projektu sporta inventāra iegādei.

Par dalību šajā projektā mums ir jāpateicas Rēzeknes novada pašvaldībai, Rēzeknes novada BJSS direktoram Aldim Ciukmacim, Sakstagala pagasta pārvaldei, kuri atbalstīja finansiāli, lai bērniem būtu attiecīgais ekipējums – divi T-krekli, šorti, sporta inventārs projekta realizēšanai, sporta skolotājai tiktu atmaksātas fakultatīvās nodarbības, kā arī nodrošināts transports uz projekta pasākumiem un sacensībām.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas sporta skolotāja Lāsma Malta

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0