Sakstagalā atjaunoti Otrā pasaules kara Brāļu kapi

5. septembrī pēc remonta atklāti Otrā pasaules kara upuriem veltītie Brāļu kapi Sakstagala pagastā. Piemiņas pasākumā piedalījās arī jaunais Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Andrejs Vladimirovs, kurš amata pienākumus sācis pildīt vien 17. augustā.

Sakstagala Brāļu kapi glabā aptuveni 100 Sakstagala pusē kritušo karavīru piemiņu. Piesaistot Krievijas Federācijas finansējumu, šovasar ieklāts bruģis, uzstādītas jaunas karavīru vārdu plāksnes, kā arī atjaunots pieminekļa krāsojums. Brāļu kapu sakārtošanas darbus veica SIA “Baltijas celtnieks”. Darbos iesaistījās arī Sakstagala pagasta pārvalde, nodrošinot izgriezto koku un demontēto flīžu izvešanu, kā arī iegādājoties un apstādot kapu kopiņas ar ziediem un košumkrūmiem no vietējās stādu audzētavas “Sakstagals”. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī turpmāk pagasta pārvalde nodrošinās Brāļu kapu uzturēšanu.

“Vēlos izteikt pateicību darba veicējiem,” uzsvēra Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Andrejs Vladimirovs, “tāpat liels paldies pagasta pārvaldei, kas rūpējas par šīs vietas kopšanu ikdienā. Šādi Brāļu kapi ir mūsu vēstures daļa, tāpēc tas, kā mēs izturēsimies un cienīsim šīs piemiņas vietas, rādīs piemēru mūsu bērniem un izglītos nākamās paaudzes.” To apliecināja arī Sakstagala pagasta pārvaldes vadītāja Olga Muravjova, norādot, ka pārdesmit metru attālumā esošās Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas audzēkņi ikreiz piemiņas dienās te noliek ziedus un izzina skarbos vēstures notikumus.

Jāatzīmē, ka Brāļu kapi Otrā pasaules kara upuru piemiņai ir vairākos Rēzeknes novada pagastos, tostarp Bērzgalē, Kaunatā, Maltā, Ozolainē, Nautrēnos un citviet. Liela daļa no tiem ar pašvaldības vai Krievijas Federācijas līdzfinansējumu jau ir atjaunoti. Kā solīja Andrejs Vladimirovs, tuvāko gadu laikā plānots renovēt vēl vairākas piemiņas vietas.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

 Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Andrejs Vladimirovs un Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs noliek ziedus atjaunotajos Brāļu kapos     Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (no kreisās) saņem darbu pieņemšanas - nodošanas aktu Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Andrejs Vladimirovs  Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Andrejs Vladimirovs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un Sakstagala pagasta pārvaldes vadītāja Olga Muravjova

Click to listen highlighted text!