Sakstagala iedzīvotāji izvirza septiņus kandidātus pagasta pārvaldes vadītāja amatam, kandidēs pieci

Piektdien, 7. decembrī, Sakstagala pagasta iedzīvotāji pulcējās sabiedrisko aktivitāšu centrā, lai izvirzītu savus kandidātus pagasta pārvaldes vadītāja amatam. Sapulces sākumā Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne iepazīstināja sanākušos 55 pagasta iedzīvotājus ar sanāksmes kārtību, tad īsumā tika sniegta informācija par pagastu apvienošanas reformu, proti, Rēzeknes novadā no 2019. gada janvāra darbosies četras pagastu apvienības: Nautrēnu, Kaunatas, Maltas un Dricānu, kuras sastāvā būs arī Sakstagala pagasta pārvalde struktūrvienības statusā. Apvienību attīstības centri izvēlēti tie, kuros darbojas vidusskolas. Tiek ieskicēta arī novada demogrāfiskā situācija. E. Pizāne nosauc visu četru apvienību vadītājus, Dricānu apvienību vadīs Andrejs Tārauds. Iedzīvotājiem tiek skaidrots, ka nepieciešamos pašvaldības sniegtos pakalpojumus varēs saņemt uz vietas Sakstagalā.
Tika nosaukti galvenie kritēriji kandidātu izvirzīšanai: 1) augstākā izglītība, kā prioritāte tiks ņemta vērā juridiskā, vadības zinātnes un ekonomiskā, tad inženierzinātnes un pārējās, 2) kandidātam jābūt vietējam iedzīvotājam, 3) izvirzītajiem kandidātiem būs jāiesniedz vērtēšanas komisijai savs CV, pagasta pārvaldes attīstības plāns, jāpilda tests, jāpiedalās darba intervijā, tad sekoja izvirzīšana. Kopumā tika izvirzītas septiņas kandidatūras, bet divi pretendenti uzreiz atsauca savas kandidatūras: struktūrvienības “Kantinieku pagasta pārvalde” vadītāja Marija Vasiļjeva pateicās par uzticēšanos, bet atteicās kandidēt. Savu kandidatūru atsauca arī Ozolaines bāriņtiesas locekle Larisa Moroza.
Izsakot pateicību par potenciālo iespēju vadīt sava dzimtā pagasta darbu, kandidēt piekrita pagasta pārvaldes lietvede Tamāra Tutina, savu kandidatūru apstiprināja arī PII “Skudriņa” saimniecības pārzines p.i. Valentīna Urtāne, bijusī pagasta pārvaldes darba aizsardzības speciāliste Skaidra Keidāne, zemnieks Ivars Upenieks un Dana Veselova.
Sapulces otrajā daļā tika pārrunāts aktuāls jautājumus par ceļu stāvokli pagastā. Pēc sanāksmes iedzīvotāji nesteidzās izklīst un pauda savu viedokli par kandidātu izvirzīšanas procesu, vietējie iedzīvotāji vēlējās uzreiz balsot par izvirzītajiem kandidātiem, tā parādot savu uzticību atbalstāmajiem pretendentiem.
Sakstagala pagasta pārvaldes lietvede Tamāra Tutina
Autores foto