Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5. klases skolēni dodas “Pa meža taku”

Publicēts 25.10.2016

Tieši pirms brīvdienām Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5.klases skolēni tika ielūgti uz projekta “Pa meža taku” prezentāciju Ciskādu centrā “Vītoli.” Tā vadītāja Diāna Vasiļjeva ciemos aicināja arī Rēzeknes Katoļu pamatskolas 5. klases skolēnus, lai kopīgā sadraudzības pasākumā un atraktīvās rotaļās iepazītu dzīvnieku pasauli un varētu tos aplūkot dabiskā lielumā un izskatā.

Pārdomāti un interesanti risinājās pasākuma gaita. Sākumā ikviens tā dalībnieks izvēlējās vienu uzzīmētu dzīvnieku, uz kura uzrakstīja savu vārdu, kas kļuva par vizītkarti un reizē noteica piederību noteiktai grupai ( piem., zaķi, pērtiķi, lapsas u.c.). Draudzības pasaka, kuru lasīja Diāna Vasiļjeva, bija labs uzmanības treniņš, jauka sportiska aktivitāte, kas saliedēja pie viena galda sēdošos dažādu skolu skolēnus. Turpinājumā ciemiņi rādīja sagatavotos priekšnesumus. Sakstagalieši uzstājās ar lugu “Dāvana meža saimniekam”, kuras galvenā doma – būt draudzīgiem un vienotiem savās mājās. Savukārt Katoļu pamatskolas 5. klases skolēni iestudēja pasaku “Kukulītis”un tās gaitā nodejoja dzīvespriecīgu deju.

Daudzveidīgas rotaļas un cienasts radīja īstu svētku sajūtu. Vītolu mājas saimniece Diāna Vasiļjeva bija parūpējusies, lai šajā dienā nevienam nebūtu garlaicīgi, bet čaklā palīga lomu uzņēmās meita Alise. Skolēni aktīvi iesaistījās rotaļās un izteica vēlēšanos atkārtot tās vēl un vēl! Tika padomāts arī par balvām! Katrai 10 skolēnu grupai norādīja vienu telpu, kurā bija dzīvniekos noslēptas balvas. Izveicīgākie spēja sameklēt pat 3 balvas, bet draudzīgi dalījās ar grupas biedriem, lai katram būtu dāvana.

Pasākuma svarīgākais brīdis bija klāt! Visi pulcējās dzīvnieku izstādes atklāšanā, bet goda lentes pārgriešanā piedalījās tie skolēni, kam uzvārdā saklausāma līdzība ar dzīvnieku pasaules nosaukumiem. Alise Kitova un Arina Krole kopā ar jaunajiem draugiem no Rēzeknes vēra vaļā izstāžu zāles durvis… Nepārspējams eksponāts tās centrā – lielā mežacūka pārsteidza gan ar reālo izskatu un iespaidīgiem izmēriem, gan ar māksliniecisko atveidojumu, pietuvinātu īstenībai. Bet tas nav vienīgais dzīvnieks, te var redzēt ūdri, zaķi, medni, brieža un aļņa galvas u.c. . Šī ir laba iespēja tuvumā aplūkot dzīvniekus. Lai jaunā ekspozīcija papildinās ar jaunām dzīvnieku un putnu sugām!

Noslēgumā visi pulcējās uz kopīgu fotografēšanos. Acīs prieks par kopā pavadīto laiku! 5. klašu skolēni un audzinātājas – Sanita Ivanovska un Inga Pavlova nolēma turpināt iesākto sadraudzības tradīciju. Aicinām visus interesentus apmeklēt Ciskādu centra “Vītoli” izstāžu zāles!

Paldies Diānai Vasiļjevai! Lai arvien top jaunas idejas un iespēja tās īstenot!

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolotāja Sanita Ivanovska

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0