Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni ceļo laika mašīnā

Publicēts 23.12.2014

Noslēdzot mācību gada pirmo semestri, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5. -9. klašu skolēni kopā ar audzinātājiem nolēma paceļot laikā. Katra klase iepriekš izlozēja laikmetu, uz kuru dosies. Cītīgi studējām gan attiecīgā laikmeta vēsturiskos notikumus, gan modes un mākslas aktualitātes, kā arī mēģinājām iedomāties, kā toreiz tika svinēti Ziemassvētki.

5.a klase kopā ar audzinātāju Lāsmu Maltu aizceļoja uz akmens laikmetu, kur, zvārgulīšu skaņu pavadībā, izgreznoja eglīti. 6.a klase mūs aizveda uz Seno Ēģipti, un mums bija iespēja redzēt pat mūmiju. Pievienojoties 7.a klases ceļojumam, nokļuvām nākotnē. Puiši kopā ar audzinātāju Arni Cercenu mums demonstrēja nākotnes robotu deju. Bet 8.a klase mūs pārcēla uz tālajiem viduslaikiem, kur notika bruņinieku cīņas, kā arī iepazīstināja ar jauniešu gotu kustību mūsdienās. Viduslaiku bruņinieku un mūsdienu gotu kopīgi izgreznotā eglīte izskatījās lieliski. 9.a klase pārcēlās uz 19. gadsimtu. Skolēni iepazīstināja skolasbiedrus ar šī laika vēsturiskajiem notikumiem, modes tendencēm un ieskatījās komponista P. Čaikovska biogrāfiskajos faktos. Priekšnesuma noslēgumā tika piedāvāta improvizācija par baleta tēmu. 5. un 9.b klase kopā ar audzinātāju Inetu Strucinsku aizveda mūs uz renesanses laiku, demonstrējot tā laika dejas, dziesmas un tērpus. Savukārt 7. un 8.b klase aicināja visus klātesošos pārcelties uz disko laikmetu. Dejot gribētāju bija daudz arī skatītāju vidū. Cauri visiem gadsimtiem kopā ar mums bija mūzikas skolotāja Anna Kluša.

Pasākuma noslēgumā mūsu laika mašīna atgriezās mūsdienās, kur skolas direktore Silvija Freiberga un direktores vietniece mācību jomā Anita Cercene, iejutusies Pepijas Garzeķes lomā, apbalvoja mūsu skolas čaklākos skolēnus – zelta un sudraba liecību īpašniekus, vēlēja visiem priecīgus svētkus un jauku brīvlaiku.

Paldies visiem skolēniem un skolotājiem par jauko ceļojumu laika mašīnā!

Anita Doroščonoka
direktores vietniece audzināšanas jomā

Sakstagala skolēni ceļo caur laikiem Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikāSakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikāSakstagala pamatskolas skolēni ceļo laikā

Sakstagala pamatskolas skolēnu ceļojums laikā

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0