Sakstagala skolēniem balvā – ceļojums uz Stokholmu

Publicēts 07.07.2014
Sakstagala pamatskolas skolēni dodas uz Stokholmu

Nu jau vairākus gadus Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar As “Latvenergo” rīko vides izziņas spēļu konkursu „Iepazīsti vidi!”. Arī mēs, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 7. klases skolēni piedalījāmies šajā konkursā un, līdz ar Ventspils 2. pamatskolu, ieguvām galveno balvu – braucienu ar prāmi uz Stokholmu, ko sarūpējis Tallink Latvija. Ventspils 2. pamatskola ieguva balvu par spēli „Iegriez elektrību”, bet mēs, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola,  — par spēli „Darbosimies enerģiski!”.

Izziņas spēles varēja būt individuāls vai grupas darbs (vienu darbu var veikt ne vairāk kā 5 dalībnieki), tās varēja būt dažādas pēc formas – lomu spēles, galda spēles, imitācijas spēles, datorspēles, kustību spēles u.c., tomēr tām bija jābūt ar izziņas elementiem – dalībnieks, to spēlējot, uzzina kaut ko jaunu par vidi. 2014.gada spēļu tēma bija „Enerģija”. Lai izveidotu spēles, mēs informāciju meklējām interneta resursos, mācību grāmatās un enciklopēdijās, izspēlējām daudzas spēles gan mājās, gan ciemos – dabas izglītības centrā „ Rāzna” Lipušķos. Par saviem panākumiem bijām gandarīti un ar lielu nepacietību gaidījām savu pirmo braucienu uz ārvalstīm.

Ar kādu bijību kāpām uz prāmja „Izabella” klāja! Uz kuģa mūs sagaidīja arī grandiozi pārsteigumi – vilinoši piedāvājumi, jautras spēles un pārsteidzošas šova programmas. Tur bija interesanti gan bērniem, gan arī pieaugušajiem! Kruīza ceļojuma neatņemama sastāvdaļa ir bagātīga ēdienu izvēle un ļaušanās dažādo garšu valdzinājumam, ko mēs izbaudījām brokastu un vakariņu laikā zviedru galda restorānos.

Ja dodieties uz Stokholmu kruīza braucienā ar kādu no Tallink prāmjiem, tad ziniet, ka pilsētas apskatei, izklaidei un citām iecerēm paliek vien sešas stundas laika.

Ekskursijā pa Stokholmu devāmies kopā ar gidu. Redzējām vēstniecības rajonus, nozīmīgākos Stokholmas kvartālus, pilsētas centru un vecpilsētu, kā arī citas skaistas un ievērojamas vietas Zviedrijas galvaspilsētā. Tā kā Stokholmu kopš 1520.gada nav skāris karš, tad pilsētas senākā daļa saglabājusies samērā autentiska, ar viduslaiku plānojumu, daudzām senām ēkām. Šeit atrodas arī Karaļpils, Nobela muzejs, kur pasniedz Nobela prēmiju literatūrā kopš 1901. gada katru gadu zinātnieka nāves dienā – 10. decembrī.

Redzējām arī jaunāko muzeju, kurš veltīts leģendārajai zviedru popgrupai „ABBA”. Bija arī iespēja pavērot brīnišķīgo pilsētas panorāmu, kas paveras no Fjellgatanas (Fjällgatan), redzēt izklaides un atrakciju parku Grōna Lund ar amerikāņu kalniņiem, brīvā kritiena atrakcijām. Ekskursijā mēs uzzinājām daudz interesanta par Stokholmu, tās vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem. Tā kā līdz prāmim no ekskursijas nobeiguma vietas bija tikai 5 km, nolēmām pilsētu apskatīt, ejot kājām. Pārsteidza lielais velosipēdistu daudzums, jo veloceliņi Stokholmā ir izbūvēti pa visu pilsētu, kas nodrošina ērtu un drošu pārvietošanos. Jūnijs ir izlaidumu laiks arī Stokholmā. Visi garāmgājēji ar izsaucieniem sveica absolventus, kas pārvietojās lielu kravas mašīnu piekabēs, izrotātās ar meijām.

Ekskursijas laikā mēs guvām daudz vērtīgu iespaidu. Redzēt pasauli, baudīt zviedru kultūru, dzirdēt zviedru valodu skanam, izmantot svešvalodas zināšanas- tās bija mūsu privilēģijas brauciena laikā.

Brauciens uz Stokholmu mūs uzlādēja ar pozitīvu noskaņojumu un dāvāja jaukas atmiņas. Novēlam brīnišķīgu vasaru visiem skolēniem, ar dažādiem jautriem, spilgtiem iespaidiem!

 

Haralds Cercens
7. a klases skolnieks

Haralda Cercena foto

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0