Saldi un gardi svētki Ratniekos

Publicēts 27.03.2015

19. martā, Jāzepa dienā, Čornajas pagasta Ratniekos jau trešo gadu pēc kārtas tika organizēts saimnieču konkurss „Jezupeņam gordy svātki”. Šī gada tēma bija „Saldais ēdiens”. Konkursa dalībniecēm mājas uzdevums bija sagatavot un atnest ēdienu atbilstoši tematam.

Šogad konkursam pieteikušās bija 12 dalībnieces vecumā no 24 līdz 63 gadiem. Par saimnieču fantāziju varēja tikai brīnīties, jo galdā tika likti daudzveidīgi un krāšņi saldie ēdieni, kas apmeklētājiem nemāksloti lika teikt: „Vai, kāds skaistums un izdoma, kur nu vēl garša…” Tiešām, liekas no kurienes neprofesionālai saimniecei laukos, darot ikdienas mājas darbus, atliek laika nopietni sagatavoties konkursam, kuru vērtē žūrija, bet, redziet, laiks atrodas, un mums visiem atliek tikai pabrīnīties par lauku sievu sīkstumu, čaklumu, sirsnību, jo katrs atnestais deserts, pīrāgs, kūciņa tika sagatavots ar mīlestību un pasniegts no sirds, un katrā darbiņā žūrija arī prata saskatīt savu „rozīnīti”.

Saimniecīte Alla Ļvivska uzmeistaroja saldo desertu „Odziņa”, Aleksandra Bule piedāvāja „Skudrupūzni”, Olga Dombrovska – „Saldo kartupeli” un „Melno pērli”, Elga Elksne – „Pavasaris”, Magdalina Kukule lika galdā torti „Baunti”, Ilga Bule arī piedāvāja torti „Melnais princis”, Inna Levicka – „Medus torte”, Bernarda Dudkeviča priecēja ar kūku „Šarlote” un „Mājas griljāžs”, Irina Kudrjavceva uzmeistaroja konfektes „Mājas našķis”, Olga Borisenko – „Pīrādziņš”, Marija Reiņikova – „Celmiņš sniegā”, Diāna Ganusa – „Pūciņa”.

Žūrijai nebija viegli vērtēt un izšķirties par godalgotajām vietām, jo katrā saldumā bija ieguldīts ne mazums darba un izdomas, tomēr, nonākot pie vienbalsības, par 1. vietas ieguvēju saimnieču konkursā kļuva Magdalina Kukule ar torti „Baunti”. 2. vietas ieguvēja ir Elga Elksne un saldie suši „Pavasaris”, savukārt 3. vietu ieguva Ilga Bule ar torti „Melnais princis”.

Žūrijas īpašo atzinību un balvas nominācijā „Visoriģinālākais noformējums” saņēma Marija Reiņikova un darbiņš „Celmiņš sniegā”, kā arī Olga Dombrovska ar saldajiem gliemežvākiem „Melnā pērle”. Nominācijā „Vissaldākais ēdiens” balvu saņēma Innas Levickas „Medus torte”. Žūrijas simpātiju balva nonāca pie „Mājas našķis” autores Irinas Kudrjavcevas, kura piedāvāja mājas konfektes ar visdažādākām garšām, kuras nevienā veikalā nenopirksi un neizgaršosi. Savukārt skatītāju simpātiju balva aizceļoja pie tortes „Baunti” un konkursa 1. vietas ieguvējas Magdalinas Kukules.

Pasākuma laikā tika minētas mīklas, rīkoti dažādi saimnieciskie konkursi visiem apmeklētājiem. Šī gada konkursa uzvarētāja Magdalina Kukule izlozēja nākamā gada tēmu, un tā ir – „Sāļās kūkas”. Konkursa dalībniecēm uzreiz radās idejas un plāni nākamajam gadam.

Paldies saimniecītēm par piedalīšanos, par uzdrīkstēšanos, par atsaucību!

Ratnieku tautas nama vadītāja
Vija Jeršova
Foto: Marija Reiņikova

        Konkursa dalībnieces (no kreisās): Bernarda Dudkeviča, Marija Reiņikova, Magdalina Kukule un Inna Levicka

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0