Saldumu ballīte kopā ar kaķiem

Publicēts 10.06.2019

Ik jūnijs Ozolaines pagasta dzīvē sākas ar skaistu notikumu – Bērnības svētku svinībām, kas tradicionāli notiek pirmajā jūnija svētdienā. Īpaši tika gaidīti ne tikai Ozolaines pagasta piecgadnieki, bet arī pārējie, jo tie ir svētki visiem bērniem.

Šis gads pulcēja kuplu pulku Ozolaines 5-gadnieku- 19 bērnus! Šoreiz svētku nosaukums bija “Saldumu ballīte kopā ar 3 kaķiem!” Ļoti labsirdīgās, sirsnīgās multenes “3 kaķi” galvenie varoņi kaķēni bērnus aicināja rotaļās, kopīgās dejās, kopā ar bērniem laboja kaķēnu salūzušo žogu, veidoja skaistu svētku torti, gatavoja garšīgu ballītes limonādi, mācījās, kā izvairīties no zobiņu bojāšanās un netikt ļaunajam kariesam nagos. Kaķēni izrādījās ne vien gudri un labi, bet pārsteidza svētku svinētājus arī ar dažādiem brīnumiem. Bērni ar sajūsmu ballējās krāsainās folijas lietus diskotēkā, mētājot krāšņos papīrīšus gluži kā sniega pikas. Taču tas nebija vienīgais pārsteigums, kas viņus gaidīja. Kaķēni atklāja arī savu burbuļu mākslas talantu. Vispirms visus priecēja mazi burbulīši, tad tie ieņēma Mikimaušu un sirsniņu formas, kļuva arvien lielāki, līdz bērni tika ieģērbti burbuļa varavīksnē. Burbuļu tunelī iespēja nokļūt bija gan pa vienam, gan kopā ar tēti un mammu.

Kā jau saldai ballītei piederas, mazie svētku svinētāji tika cienāti gan ar kaķu konfektēm un smaidīgiem cepumiem, gan ar vasarai tik mīļo gardumu- saldējumu, gan arī ar kaķu pankūciņām, ko papildināja veselīga piena glāze, jo, kā zināms, kaķiem ļoti garšo piens! Taču arī pankūciņas bija neparastas- pasākuma telpu jau no pirmajām minūtēm piepildīja garšīga smarža, lai mazie un lielie justos gluži kā mājās, kur svētdienas rītā smaržo māmiņas gatavotās garšīgās brokastis. Pankūkas tapa visu pasākuma laiku, bet, kad kaudze bija gana liela, katrs mazais ķipars varēja nākt un uztaisīt savu īpašo pankūciņu- ar kaķa pēdiņu, kaķa ģīmetni vai ledenes attēlu, ar trafareta palīdzību to noformējot ar pūdercukuru kādā no šīm formām. Katrs mazais kārumnieks varēja radoši izpausties arī pankūciņu garšu buķetē, papildinot tās ar sev tīkamāko saldo mērci un odziņām.

Tā kā Bērnības svētkos galvenie jubilāri un uzmanības saņēmēji bija šī gada 5-gadnieki, kurus bija atnākuši sveikt gan māmiņas un tēti, gan vecvecāki un krustvecāki, tad pasākuma noslēgumā aicinājām katru mazo jubilāru nākt priekšā, kur jau gaidīja kaķēni ar skaistām radošām dāvanām. Šaubu nav, bērniem patīk svētki un dāvanas, un tieši pateicoties Bērnības svētkiem, 5 gadniekiem dzimšanas dienu sanāk svinēt pat 2 reizes gadā, par ko viņi, neapšaubāmi, ir priecīgi!

Lai šī vasara ir saulaina un priecīga mums visiem, lai saulains laiks aiz loga, saulains noskaņojums sirdī, lai bērnišķīgs bezbēdīgums iegriežas ciemos un, lai starp visiem darbiem, reizi pa reizei atrodam laiku atpūsties un pagozēties saulītē, gluži kā kaķēni!

 

Santa Ostaša,
Ozolaines pagasta tautas nama vadītāja

 

DSC_0672 DSC_0690 DSC_0707 DSC_0851 DSC_0942 DSC_1010 DSC_1016 DSC_0625DSC_0814DSC_1119

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0