Sarkaņkalnā notiek Ziemas prieku festivāls “Snīga cylvāks”

Publicēts 09.02.2018

Verēmu pagasta Sarkaņkalnā 4. februārī norisinājās Ziemas prieku festivāls “Snīga cylvāks”. Šāda veida pasākums norisinās Sarkaņkalnā jau otro gadu un pulcē arvien vairāk ziemas mīļotājus, kuri nebaidās ne aukstuma, ne vēja un ir gatavi pilnībā izbaudīt ziemu un ar to saistītās aktivitātes.

Sarkaņkalns ir unikāla vieta kā Rēzeknes pilsētas, tā Rēzeknes novada iedzīvotājiem, jo te pieejama slēpošanas trase ar diviem pacēlājiem un lielu pieguļošo teritoriju, kas atrodas mazliet vairāk kā 10 km aiz pilsētas robežas. Pasākuma mērķis ir popularizēt ziemu kā gadalaiku, atjaunot jau pamazām aizmirsto mīlestību pret ziemu gan lieliem, gan maziem, kā arī aicināt vietējos iedzīvotājus baudīt ziemu tepat Sarkaņkalnā.

Pasākuma laikā norisinājās dažādas kolektīvās, gan individuālās aktivitātes. Apmeklētājiem, kas bija ieradušies bez komandas vai vienkārši vēlējās izbaudīt laiku kopā ar sev tuviem cilvēkiem un gūt pozitīvas emocijas, bija iespēja nodoties distanču slēpošanai, loka šaušanai, šļūkšanai no kalna, ņemt dalību kādā no konkursiem, izmēģināt spēkus kaujas imitācijas spēlē no LaserTagLatgale vai krist ātruma azartā uz slēpēm vai sniega dēļa.

Dalībniekiem, kuri pieteica savas komandas, bija jāsacenšas sešās dažādās disciplīnās, kā piemēram, alpīnisma trasē, aklajā labirintā, Snīga Cylvāka skrējienā u.c., lai no visu disciplīnu kopvērtējuma noskaidrotu, kura komanda iegūs titulu SnīgaCylvāks 2018. Šogad kopā bija pieteikušās piecas komandas, starp kurām visveiklākā izrādījās komanda no Ilzeskalna ar nosaukumu “Pingvinčiki”, kuri arī ieguva pasākuma goda titulu, balvas no pasākuma atbalsītājiem un iespēju valkāt SnīgaCylvāka kostīmu visu atlikušo vakaru.

Tiem, kas jutās nedaudz nosaluši, bija iespēja apsildīties iekštelpās pie kamīna, iedzert karstu tēju un nobaudīt svaigi gatavotu Buritto no Fresh, taču arī ārā uz kalna visas dienas garumā bija iespēja sasildīties pie lielā ugunskura, tikt pie karstas zupas un tējas, vai nobaudīt Amor Kebab piedāvājumu.

Pasākumu organizēja biedrība “Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” un Rēzeknes novada pašvaldība. Organizatori saka lielu paldies, visiem brīvprātīgajiem no Maltas pagasta un centra  “Zeimuļs”, kuri ieguldīja savu darbu pasākuma tapšanā, AS “Latvijas Finieris” par sadarbības iespējām un visiem pasākuma atbalstītājiem, kas palīdzēja izveidot kopējo balvu fondu!

Protams, vislielākais paldies jāsaka mūsu Ziemai un IKVIENAM, kas bija ieradies Sarkaņkalnā, lai izbaudītu to visi kopā!

Edgars Provejs

Diānas Seleckas foto

DSC_0370 DSC_0372 DSC_0380 DSC_0387 DSC_0390 DSC_0395 DSC_0397 DSC_0399 DSC_0404 DSC_0423 DSC_0424

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0