„Satiec savu meistaru” Rēzeknes novadā

Publicēts 23.03.2015

2009. gadā aizsāktā tradicionālo prasmju skola „Satiec savu meistaru” turpinās arī šogad. Pasākuma būtība – vēstīt plašākai sabiedrībai par tautiskajām tradīcijām, senajiem arodiem un cilvēkiem – meistariem – , kuri no paaudzes paaudzē pārmantojuši zināšanas un ļauj arī mums iemācīties ko jaunu.

Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiks arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Aizvadītajos gados pasākumu „Satiec savu meistaru!” Latvijā apmeklējuši vairāk nekā 13 tūkstoši interesentu.

Šogad Rēzeknes novadā meistarus varēs satikt Kaunatā un Maltā.

28. martā plkst. 12.00 Kaunatas tautas namā pasākuma „Satiec savu meistaru” laikā varēs iemācīties vai papildināt savas zināšanas adīšanā, mezglošanā un vērpšanā. Tāpat paredzēta dejošana, dziedāšana un kūku garšošana. Pieteikties meistardarbnīcām var pa tālruni 29463881 (Nellija Vasiļjeva) vai 29474627 (Aija Kuzminska).

28. martā plkst. 10.00 Maltas pagastā, gleznotājas Vēsmas Ušpeles un keramiķa Aivara Ušpeļa mājās „Malny Wylky” varēs apgūt māla trauku veidošanas paņēmienus, kā arī uzlipināt savu unikālo bļodiņu, kuru varēs saņemt, atbraucot uz Latgales podnieku dienām 24. un 25. aprīlī. Pieteikties var pa tālruni 29466372 (Vēsma Ušpele) vai e-pastu puudniiks@inbox.lv.

Vairāk informācijas: http://www.satiecsavumeistaru.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0