Satikšanās Rozes pilsētā

Publicēts 20.11.2018

16. novembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma‘’ ietvaros Audriņu pamatskolas 6. un 8. klases skolēni devās ekskursijā uz Latgales kultūrvēstures muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā programmā „Satikšanās Rozes pilsētā”. Skolēni ar entuziasmu sēdās autobusā un devās ceļā pēc jaunām zināšanām.

Kopā ar muzejpedagoģi Ingu Klīdzēju skolēni devās nelielā ekskursijā pa Rēzekni.  Sākumpunkts ekskursijai bija piemineklis „Vienoti Latvijai!”. Audzēkņi ļoti labi uzminēja pieminekļa simbolus un veiksmīgi spēja atbildēt uz jautājumiem.

Pēc tam devāmies pie pieminekļa Latgales kongresa simtgadei. Pa ceļam uz pieminekli muzejpedagoģe izstāstīja par Rēzeknes pilsētas ēku vēsturi, un kādas ēkas bija pagājušajā gadsimtā. Piemēram, skolēni uzzināja, kur atradās Ērgļa aptieka, kinoteātris „Diāna”, ar kādu transportu cilvēki pārvietojās senajos laikos.

Pēc ekskursijas visi devās atpakaļ uz muzeju, kur visi kopā apspēlēja vienu no Rēzeknes pils leģendām – par karalieni Volkenbergu un tās trim meitām – Lūciju, Rozi un Mariju. Karaliene sadalījusi starp tām trīs pilsētas, skolēniem bija jāuzmin, kuru pilsētu māte  iedalīja katrai meitai.

Nobeigumā skolēni apskatīja ekspozīciju par Rēzeknes pilsētu un uzzināja, kāpēc  Rēzeknes pilsētas nosaukums kādreiz bija Rossiten.

Ar labu noskaņojumu un pozitīvām emocijām skolēni un skolotāja devās atpakaļ uz skolu. Paldies Ingai Klīdzējai par aizraujošo stāstījumu par Rēzekni.

 

Audriņu pamatskolas vēstures skolotāja Svetlana Ponarada

IMG_20181116_094643 IMG_20181116_095502

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0