Septembris Lūznavas muižā – mākslas, mūzikas un dažādu radošu pasākumu mēnesis

02.09.2015

Kultūra

Latgales jūgendstila pērle, šogad pilnībā atjaunotā un restaurētā Lūznavas muiža, ir atguvusi sava kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību. 20. gadsimta sākumā poļu izcelsmes muižkungu Kerbedzu dzimta pulcēja muižā slavenus māksliniekus, mūziķus un literātus. Atgūstot senatnes spožumu un savu klusināti radošo auru, Lūznavas muiža septembrī aicina viesus izbaudīt mākslas, mūzikas un atpūtas telpu.
NOTIKUMI SEPTEMBRĪ:
11.09.2015. "Atklāj mazo Eiropu Lūznavas muižā" Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros
17.00 – 18.30 Interaktīva lekcija - tikšanās ar Lūznavas muižas ēkas rekonstrukcijas projekta izstrādes autori – arhitekti Ināru Caunīti (SIA "Arhitektes Ināras Caunītes birojs"). Iespēja iepazīties ar idejām, kas tika realizētas, jaunradot Lūznavas muižu.
19.00 – 20.00 Senās mūzikas koncerts "Mediterranio". Koncerts aizvedīs Jūs senatnīgā ceļojumā cauri Eiropai, piedāvājot gan melanholiskas, gan kaislīgas melodijas - 17.gs. spāņu dziesmas, itāļu monodija un spāņu mūzika baroka ģitārai. Izpildītāji - Miguel Bellas (Spānija) ¬ teorba un baroka ģitāra , Baiba Urka – soprāns.
12.09.2015. "Atklāj mazo Eiropu Lūznavas muižā" Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros
10.00 ¬- 18.00 Atvērto durvju diena Lūznavas muižas ēkā. Ekskursijas pa muižu, jauno un jau iepriekš uzstādīto izstāžu ekspozīciju apskate.
No 11. septembra Lūznavas muižā būs apskatāmas jaunas izstādes:
• Ekspozīcijas no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes „Zelts” un "Pēteris Martinsons. Šķeltie kubi, masveidīgie..."
• Mākslas foto izstāde “Televīzija. Mēs esam savējie”
• Foto izstāde "Mirklis Rāznas nacionālajā parkā"
11.00 – 17.00 Izzinoši radošs ceļojums Lūznavas muižas parkā "Atklāj septiņus  Lūznavas muižas parka brīnumus!"
11.00 – 15.00 Lūznavas muižas reto koku sugu iepazīšana, “Zaļās Eiropas” darbnīcas, pils rožu veidošana, foto/koka/mākslas darbnīca u.c.
13.00 – 15.00 Melnās dīķa zivju zupas un saldās ķīseļzupas muižkungu Kerbedzu gaumē pagatavošana.
Ieeja bez maksas
16.09.2015. Plkst. 18.00 Baroka mūzikas dienu koncertprogramma
Stīgu kvartets "Eisenberg Quartett" kamerkoncerta „19. gs. sākuma stīgu kvarteti” programmā atskaņos Ludviga van Bēthovena, Johana Jozefa Reslera, Jiržī Sihas un Vincenta Flikigera skaņdarbus. Piedalās: “Eisenberg Quartett” (Čehija), Vincents Flikigers (Vincent Flückiger, Šveice) un Alena Henigova (Alena Hönigová, Čehija).
Ieejas maksa 2,00 €. Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS kasēs vai pirms pasākuma Lūznavas muižā.
Papildus informācija:
Koncertu viesiem būs iespēja baudīt “Pērtnieku” gardumus maksas bufetē.
Vietas uz koncertiem ieteicams rezervēt iepriekš, zvanot +371 29390701, +371 28661618.
Lūznavas muižas adrese: Pils iela 8, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads.
Pasākumus organizē: Lūznavas muiža sadarbībā ar Lūznavas pagasta pārvaldi, atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība.

luznava_septembris