Simtgades zaļumballe Bērzgalē

Publicēts 09.08.2018

Svinot 550. gadadienu, kopš rakstos minēts Bērzgales vārds, šogad Bērzgale iesaistās akcijā “Simtgades zaļumballe”.

11. augusta vakarā uz zaļumballi bērzgalieši un ciemiņi aicināti pulcēties brīvdabas estrādē Bērzgales pussaliņā. Par jautru dejassoli gādās grupa “Ezers” un bērzgalieši Harijs un Edgars. Vakara gaitā būs iespēja mācīties un izdejot tautas dančus.

Simtgades zaļumballe notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros simts dienas pirms Latvijas valsts 100. dzimšanas dienas un turpina tradīciju dejot, muzicēt un kopā būt Latvijā un citviet pasaulē. Tas ir aicinājums satikties ikvienam – tiem, kuru jaunības garšā zaļumballēm bijusi īpaša nots un tiem, kuri šo Latvijas tradīciju vēl tikai iepazīst.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju kopjam joprojām. Mainās laiki, mainās tradīcijas un paražas, bet nemainīga paliek cilvēku vajadzība satikties, būt kopā, dziedāt, dejot.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem.

Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā vēstures krājējiem.

Tāpēc aicinu vecāka gada gājuma bērzgaliešus atcerēties savas jaunības zaļumballes uz Veseru tilta, Rumbinieku mājās un citās vietās Bērzgales pagastā un atstāt šis liecības Bērzgales muzejā vai kultūras namā.

Izmantojot interneta materiālus, sagatavoja Bērzgales kultūras nama vadītāja
Daila Ekimāne

zalumballe-1002 (818 x 1158)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0