Skaisti aizritējuši “Grāmatu svētki-2019” Stoļerovā

Publicēts 02.09.2019

Ar sirsnīgiem apkampieniem sabraukušos ciemiņus no Rēzeknes un Viļānu novada uz “Grāmatu svētkiem- 2019” Stoļerovā 23. augustā sagaidīja pasaku varoņi: zaķis, lācis un gudrā pūce, kuri bija ieradušies kopīgai sadarbībai no Rēzeknes pilsētas centrālās un bērnu bibliotēkas. Neliels pasakas stāsts par draudzību un apkampieniem mūs aizveda līdz kopīgai rokās sadošanās par godu leģendārā Baltijas ceļa 30-tajai jubilejai.

Grāmatu svētki jau no dabas bija dāvāti saulaini, jo ciemiņi tika ļoti gaidīti. Svētkos iespēja bija iegādāties grāmatas no SIA “Latvijas grāmata” un apgāds “Zvaigzne ABC”.

Īpaši uzaicinātie viesi bija dzejniece, rakstniece, publiciste, Triju zvaigžnu ordeņa virsniece Anna Rancāne, kura savas dzīves skaistajā jubilejā dalījās sarunā “Bezvuorda pasauļs sytās nurosuojušā lūgā”.

Inovatīva un ar radošu pieeju izvērtās saruna ar Rikavas literātu kopas vadītāju Ivetu Dimzuli ar tēmas kontekstu “Pieskarties debesīm, pieskarties dvēselei”.

Piepildītu klausītāju interesi “Stāsts ar laimīgu turpinājumu….” un “Burti līdzinās sēklām” sniedza rakstniece Māra Jakubovska, ciemojoties kopā ar ģimenes mīluli un grāmatu varoni suņuku Rufi, kā arī turpinot sarunas par dzīvi un literāro darbu tapšanu.

Pusdienu pauzi “Labu apetīti!’ nodrošināja Rēznas pamatskolas pavāres Ludmila Vasiļjeva, Ludmila Ratnika un Ludmila Galaja, cienājot ciemiņus ar rudens dārzeņu sautējumu un veselīgi spēcinošu augļu dzērienu.

Pēcpusdienas laiku svētkos piepildījām ar bērnu un jauniešu orientēšanos sešos pieturas punktos “No A līdz Z”, lai izjust veiksmes, ātruma, loģikas, radošuma, sportiskuma un taktikas elementus. Īpašu jautrību radīja spēle Lāzer-peintbols, kuru vadīja Sarmīte Stepiņa. Ilggadējie sadarbības partneri SIA “ALAAS” (Edīte Čepule un Jurijs Petkevičs) bērnus un jauniešus virzīja atbildēt jautājumus par aktuālu tēmu “Šķirošana” un izspēlēt loģikas spēles.

Turpretī pārējiem viesiem šajā laikā tika piedāvātas meistarklases “Esi aktīvs un radošs!”: “Košumbrošas”, (vad Ināra Anča, Antoņina Kozlovska); “Dāvaniņa tev un sev” (vad. Inita); “Grāmatzīmes” (vad. Laura Nedušenko); “Slaims” (vad. Valērija Livkiša, Viktorija Vasina).

Ļoti nozīmīgs pasākuma mirklis bija vides objekta- lapenes “Zaļā klase” atklāšana un divdesmit vienas laimīgās grāmatu lozes izspēlēšana. Objekts lieti noderēs mācību vajadzībām Rēznas pamatskolas skolēniem, pagasta jauniešiem un visiem citiem interesentiem gan atpūtai, gan darbībai.

Visas dienas garumā ciemiņi varēja satikties, parunāties un iegādāties “Našķu tirdziņā” jauno uzņēmēju- mazpulcēnu pašražotus cienastiņus, saldumus un konservētos dārzeņus.

Noslēgumā pulcējoties Saietu namā zālē, salikām kopā dienas pozitīvās emocijas un baudījām kapelas “Dziga” (vad. Dace Baltkāje) muzikālo sniegumu.

Paldies par līdzdalību visiem ciemiņiem, par sadarbību un atbalstu pasākuma norisē: Rēzeknes gaļas kombinātam, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, biedrībai “Latvijas Mazpulki”, Rēzeknes novada pašvaldībai, Stoļerovas pagasta pārvaldei, SIA “ALAAS”, Rēzeknes pilsētas centrālajai un bērnu bibliotēkai, Edgaram Paškovam un Fjodoram Žukovam, par vizuālo noformējumu – pagasta jaunietei Lāsmai Kovaļevskai.

 

 

Dzintra Gribuste, Stoļerovas Saietu nama vadītāja

10 11a 12 22 44 55 66 77 99

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0