Skanēs Prezmas baznīcas ērģeles!

Publicēts 13.07.2018

Rēzeknes novada Silmalas pagastā, Prezmas Sv. Apustuļu Sīmaņa un Jūdas Romas katoļu baznīcā 15. jūlijā notiks brīnišķīgs ērģeļmūzikas koncerts, kurā uzstāsies operdziedātāja no Berlīnes Jekaterina Novikova (mecosoprāns). Pie ērģelēm – Latvijas Nacionālās Operas koncertmeistars Oļegs Žukovs.

Koncerta sākums plkst.11. Ieeja – bez maksas.

Jekaterīna Novikova dzimusi Maskavā, dzīvo Berlīnē, Vācijā. Ar klasisko mūziku nodarbojas no sešu gadu vecuma. Stažējusies pie operas mākslas meistariem Krievijā, Latvijā, kā arī piedalījusies meistarklasēs Vācijā pie pasaulē atzītiem operas vokāla meistariem.

Jekaterīna koncertē ar solo programmām vokālam un ērģelēm, klavierēm, orķestri, kā arī kamersastāvos. Ir sadarbojusies ar brīnišķīgiem mūziķiem no Rīgas un Berlīnes, izpildot apjomīgas programmas, tādas kā Dž. Batista Pergolēzi “Stabat Mater”, duetā ar Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātra soprānu, piedalās vērienīgā starptautiskā Ērģeļmūzikas festivālā Kuskovā (Krievija), kā arī Baznīcu naktī Rīgā.

Prezmas Sv. Apustuļu Sīmaņa un Jūdas Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Sarkanu ķieģeļu mūra dievnams ar diviem augstiem torņiem būvēts 1856.–1859. gadā, tajā atrodas senas vērtīgas baroka laika ērģeles, kuru atjaunošanai līdzekļi tika vākti Latgales ērģeļu dienās 2014. gadā.

Afiša

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0