Skaties tiešraidē EK priekšsēdētāja Junkera uzrunu Eiropas Parlamentā un debates par situāciju Eiropas Savienībā

Publicēts 06.09.2018

Jaunnedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo uzrunu par situāciju Eiropas Savienībā (State of the European Union, #SOTEU), pēc kuras notiks debates par Eiropas Savienības nākotnei svarīgiem jautājumiem ar Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju Antonio Tajāni un EP deputātiem.

Debates EP septembra plenārsesijā kļuvušas par tradīciju, un notiks 8. reizi: trešdien, 12. septembrī, no pulksten 10:00 – 13:00 (Latvijas laiks).

Šogad jau otro reizi uzruna un debates būs skatāmas tiešraidē Latvijas Televīzijā (LTV). Pirms to sākuma pulksten 9:45 LTV pārraidīs “Pasaules Panorāma” speciālizlaidumu – žurnālists Imants Frederiks Ozols vadīs ievada diskusiju ar bijušo Augstākās Padomes deputāti, biedrības “4. maija Deklarācijas klubs” prezidenti Veltu Čebotarenoku.

Pašreizējam EP sasaukumam šīs būs pēdējās debates – pēc Eiropas vēlēšanām 2019. gada maijā (Latvijā: 25.05.19.) darbu sāks jaunais, jau devītais EP sasaukums. Tāpat šīs, visticamāk, ir pēdējās debates Lielbritānijas EP deputātiem – Apvienotās Karalistes izstāšanas no ES provizoriski noslēgsies nākamā gada martā. Tā nepiedalīsies Eiropas vēlēšanās, un EP deputātu vietu skaits pēc #Brexit saruks no 751 uz 705.

Pagājušā gada uzrunā EK priekšsēdētājs izklāstīja savu redzējumu par to, kā ES varētu attīstīties līdz 2025. gadam. Runā tika piedāvātas konkrētas iniciatīvas un risinājumi demokrātijas, tirdzniecības, investīciju piesaistes, rūpniecības un datu aizsardzības jomās. Sagaidāms, ka šogad Ž.K.Junkers uzrunā izvirzīs priekšlikumus, no kuriem ieguvēji būs visu ES dalībvalstu iedzīvotāji vēl laikā līdz 2019. gada maijam, kad Rumānijā notiks Sibiu samits (Rumānija 2019. gada pirmajā pusē vadīs prezidentūru ES Padomē). Tas būs pirmais 27 ES valstu samits pēc #Brexit.

Aicinām Jūs – Eiropas Parlamenta, Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības mājas jaunumu saņēmējus – izmantot iespēju un sekot līdzi debatēm un ekspertu diskusijai Latvijas Televīzijas 1. kanālā!

Uzrunu un debates no Eiropas Parlamenta Strasbūrā varēs skatīties arī EP tīmekļa vietnē http://www.europarl.europa.eu/ep-live/lv/plenary/video?date=12-09-2018

Pasākuma oficiālā mirkļbirka ir #SOTEU (State of the European Union).

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0